Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

07.09.2018 | 14:43

Інформація відділу агропромислового розвитку

Відділ агропромислового розвитку Мукачівської райдержадміністрації інформує суб’єктів господарювання про наступне.

Згідно статті 17 ЗУ «Про насіння та садивний матеріал» - насіння та садивний матеріал, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові або інші цілі, а садивний матеріал, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень, або в інших цілях знищується під наглядом посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, за рахунок власника.

Щодо дотримання технологій виробництва на етапах вирощування, збирання та післязбиральної обробки.

Згідно порядку узгодження розташування насіннєвих посівів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 7 жовтня 2016 р. № 365. Відповідно до Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів, суб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, якщо не пізніше 1 березня року, в якому здійснюватиметься посів, суб’єкт насінництва та розсадництва подає до відповідного територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур. Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

Виробництвом насіння мають право займатись суб’єкти насінництва та розсадництва що занесені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. При вирощуванні насіння, одним з основних критеріїв є: дотримання норм просторової ізоляції при розміщенні насінницьких посівів, дотримання агротехнічних заходів на всіх етапах вирощування. Проведення аналізу насіння на якісні показники.

Щодо дотримання загальних рекомендацій використання сорту при виробничому вирощуванні та створенні маточних насаджень.

При створенні маточних насаджень головною умовою є те, що садивний матеріал який використовується повинен бути внесеним до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні. При використанні садивного матеріалу ввезеного з-за кордону повинні бути відповідні сертифікати, а саме: «Сертифікат на товарні якості садивного матеріалу» та «Сертифікат на сортові якості садивного матеріалу».

Щодо дотримання сортових та посівних якостей насіння, що реалізується суб'єктами оптової та роздрібної торгівлі.

Реалізація насіння овочевих, баштанних, квіткових, однорічних та багаторічних трав та інших сільськогосподарських культур повинна проводитись з документами які засвідчують сортові та посівні якості насіння та накладну на придбання насіння, а саме: «Довідка про сортові та посівні якості насіння» або «Сертифікат на насіння».

Щодо дотримання вимог законодавства при використанні засобів захисту рослин.

Відповідно до ст.18 ЗУ «Про захист рослин», підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов'язані допускати до робіт, пов'язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин щороку.

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» (n0001556-00), доповненнями до «Переліку…» та інструкціями з безпечного застосування пестицидів, які затверджені (погоджені) установами Міністерства охорони здоров'я, Мінекобезпеки та іншими зацікавленими організаціями.

Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ.

         

Новини

Всі новини >>