Офіційний веб-сайт
Пошук

 

   Мукачівщина запрошує!

 

  

        


 


 

На головну

Новини

06.09.2018 | 14:52

«Батьки і діти» – взаємні права та обов’язки

Проблемні питання взамовідносин батьків та дітей Мукачівського району обговорювали на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при Мукачівській райдержадмінісьтрації, яку очолив заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації Олександр Богів. Всього на розгляд комісії надійшло 13 звернень.

Першочергово вирішено питання призначення опіки/піклування над дітьми, які залишились без батьківського піклування, адже влаштування дітей, які з різних причин залишилися без уваги, підтримки та турботи батьків під опіку/піклування сприятиме реалізації гарантованого Законодавством України права дитини на виховання в сім’ї.

Сімейний кодекс України покладає на кожного з батьків рівні права та обовязки щодо виховання та утримання дітей. Однак коли батьки дитини проживають окремо одне від одного, між ними час від часу виникають конфлікти щодо участі у вихованні своєї дитини (побачення з дитиною, спілкування, прогулянки, тощо). При вирішенні комісією конфліктів щодо порядку участі батьків у вихованні дитини беруться до уваги: інтереси самої дитини, її вік, стан здоров’я, особливості навчання (школа, гуртки), ставлення кожного з батьків до виконання батьківських обов’язків тощо. За наслідками розгляду конфліктів між батьками про участь у вихованні дитини (дітей) приймається рішення, яке направляється кожному з батьків для належного його виконання та дотримання.

З метою недопущення порушень майнових прав дітей розглянуто звернення про надання згоди на вчинення батьками від імені дітей правочинів стосовно рухомого чи нерухомого майна, право власності на яке, або право користування яким мають діти. Відзначимо, що мається на увазі як відчуження майна власником чи користувачем якого є дитина, так і набуття дитиною рухомого чи нерухомого майна у власність.

Окрему увагу приділили розгляду питань стосовно ухилення батьків від виконання обов’язків щодо виховання та утримання дітей і притягнення їх до відповідальності встановленої законом.

На сам кінець, члени комісії затвердили індивідуальні плани соціального розвитку дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. За наслідками розгляду вищевказаних звернень прийнято відповідні рішення, розпорядження, висновки.

  

Новини

Всі новини >>