Інформація відділу агропромислового розвитку. До відома сільгосптоваровиробників!

ТЕРМІНОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

 

У посівах сої в Мукачівському районі в крайових смугах полів виявлено пошкодження рослин гусеницями чортополохівки - шкідника, який у поточному році набув поширення по всій території України внаслідок занесення повітряними масами мігруючих метеликів та тривалого утримання жаркої погоди. Гусениці чортополохівки скелетують листя, скріплюючи його павутинками. У роки масової появи вони можуть завдати відчутної шкоди рослинам сої, соняшнику, овочевим, баштанним, іншим культурам, передусім, засміченим посівам. Гусениця шкідника розміром до 40 мм, темно-сіра або майже чорна, з жовтими смугами вздовж спини та боків, жовтими великими шипами, розмішеними в один ряд на кожному сегменті (крім першого), голова чорна.

Для недопущення пошкодження гусеницями чортополохівки сільськогосподарських культур необхідно проводити обстеження посівів та за виявлення у соняшнику 8-10 гусениць на кв.м, на сої – 1-3 гусениці на кв.м провести крайові або суцільні обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами на основі діючих речовин альфа-циперметрин, імідаклоприд+лямбда-цигалотрин, хлорпірифос + циперметрин.

А також, розпочалося відродження гусениць стеблового кукурудзяного метелика у посівах кукурудзи. Гусениці шкідника пошкоджують листя, стебла, волоть, качани, знижуючи якість і урожай зерна, а також сприяють ураженню качанів хворобами. За наявності понад 18% рослин з яйцекладками або 6-8%рослин з гусеницями стеблового кукурудзяного метелика проводять обприскування посівів кукурудзи одним із інсектицидів дозволених до використання на основі діючих речовин: дельтаметрин, лямбда-цигалотрин.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись державних санітарних правил та правил техніки безпеки.

Остання зміна сторінки: 25-06-2019 16:51