Питання працевлаштування

Днями відбулася робоча зустріч заступника голови  Мукачівської РДА Олександра Богіва з директором Мукачівського міськрайонного центру зайнятості Романом Мельничуком.

Під час зустрічі обговорили кілька важливих питань щодо подолання безробіття на Мукачівщині. Зокрема, йшлося про шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування молоді.

Роман Васильович проінформував про напрямки стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць, а саме щомісячною компенсацією фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних.

Згадана компенсація передбачена ст. 26 і 27 Закону України «Про зайнятість населення» і надається службою зайнятості з травня 2013 року. Право на таку компенсацію мають роботодавці, які за направленнями служби зайнятості працевлаштовують безробітних на новостворені робочі місця строком не менше ніж на 2 роки,

Основні вимоги до роботодавців для отримання компенсацій такі: робоче місце повинно бути новим, тобто створеним у результаті діяльності суб’єкта господарювання, збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців), роботодавець не повинен мати заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; він також не має бути банкрутом і проти нього не може бути порушена справа про банкрутство.

«Механізм отримання компенсації простий, - запевнив Роман Мельничук. - Якщо всі критерії витримані, роботодавцеві достатньо лише подати до центру зайнятості заяву та довідку встановленого зразка. Все інше   справа фахівців центрів зайнятості, які на підставі даних з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму нарахованого та сплаченого єдиного внеску працевлаштованої на нове робоче місце особи, щомісяця, в автоматичному режимі, будуть перераховувати кошти на рахунок роботодавця в сумі фактично сплаченого ним єдиного внеску за працевлаштованих осіб».

Вони також зупинилась на категоріях безробітних, яких можна працевлаштувати на нові робочі місця шляхом надання компенсацій роботодавцям.

Крім того, якщо роботодавці планують створити нові робочі місця, то вони можуть заздалегідь звернутися в службу зайнятості для підбору на перспективу кадрів чи для замовлення їхнього професійного навчання.

Підводячи підсумки зустрічі, Олександр Ярославович зазначив, що врахувавши дані пропозиції держави щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування молоді, для роботодавців вигідно вести легальний бізнес, створювати нові робочі місця, працевлаштовувати на них безробітних та отримувати витрати на єдиний соціальний внесок.

Остання зміна сторінки: 20-11-2018 09:51