Шевченківські дні тривають на Мукачівщині

205 річницю з дня народження Тараса Шевченка відзначають на Мукачівщині

Сьогодні, 12 березня,  Кобзаря вшанували під час тематичного заходу, що відбувся в Мукачівській центральній районній бібліотеці.

У заході взяли участь: заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, начальник відділу культури Оксана Кречковська, громадськість, молодь.

Ведучі нагадали присутнім нелегку стежину життєвого шляху великого поета, рядки якого актуальні для всіх поколінь українців.

Шевченко прожив недовге життя, всього 47 років відміряла йому доля, з них 34 він провів у кріпацтві та неволі, після звільнення з якої знаходився під пильним наглядом жандармів. Все своє життя Кобзар присвятив Україні, в честь її народу з’являлися римовані та прозові рядки, лилися слова пісні, лягали штрихи картин. Життя Тараса – це повість про те, що мистецтво не має граней, не підвладно часу й простору, не може жити у неволі.

До учасників заходу звернувся заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, який передав найщиріші вітання від т.в.о голови Мукачівської РДА Іллі Токаря та голови Мукачівської районної ради Івана Михайла.

Олександр Ярославович зазначив:

«Життя Тараса Шевченка – це показ того, як його особистий прорив став надбанням України. З кріпака – до мислителя й народного поета – шлях, не під силу кожному. В інших націй також були свої «будителі», як от: в Угорщині – Шандор Петефі, в Польщі – Адам Міцкевич, а в Україні – це Кобзар.

Шевченко став  першим, хто наважився писати високого змісту стилю літературні твори мовою народу, українською мовою. А нам, нащадкам, заповідав берегти цю мову, плекати культуру, стояти за волю. Будьмо гідні його заповідей!»

Відтак, тематичний захід продовжився декламуванням поезії Кобзаря.

Окремої уваги заслуговують тематичні експозиції та стенди, присвячені Шевченківським дням.

Насамкінець, власні твори-роздуми на «шевченківську» тематику прочитали  користувачі бібліотек-філій району, які взяли участь у районному та обласному етапах всеукраїнського конкурсу «Діти єднають Україну». Прозвучали твори,  авторства Ярослави Фенчак та Аделіни Янути.

Детальніше про участь молоді Мукачівщини в конкурсі розповіла директор ЦРБ Ганна Дорош

Як зазначила Ганна Юріївна,у районному етапі конкурсу «Діти єднають Україну» взяли участь юні читачі 35 сільських бібліотек.  В обласному етапі взяло участь 15 учасників, на часі – всеукраїнський етап конкурсу.

Шевченківські дні тривають.

Остання зміна сторінки: 12-03-2019 17:12