Засідання районної координаційної ради

Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Данканича проведено засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. У порядку денному розглянуто питання:

1. Моніторинг  вчинення домашнього насильства в сім’ї, взаємодія суб’єктів, які реалізують заходи з профілактики та попередження насилля.

2. Робота правоохоронних органів: про проведені профілактичні заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми; про прийняті міри до кривдників, які скоїли домашнє насильство.

3. Здійснення заходів серед батьків та дітей щодо попередження та профілактики домашнього насильства, асоціальної поведінки серед підлітків, булінгу, попередження торгівлі  дітьми.

4. Організація роботи мобільної групи з оперативного реагування на вирішення проблемних питань сімей району.

Начальник відділу у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віра Сватанова відмітила, що протягом першого кварталу поточного року зареєстровано 40 звернень щодо вчинення насильства в сім’ї, в порівнянні до відповідного періоду минулого року спостерігається зменшення на 45 % (за І квартал 2018 року - 73 звернень). Всі випадки сімейного насильства носять психологічний характер, із загальної кількості звернень, 1- по відношенню до неповнолітньої особи.  Із загальної кількості випадків 35 випадків скоєні внаслідок алкогольного сп’яніння,  в тому числі внаслідок сп’яніння обидвох учасників – заявника та правопорушника – 3 випадки. Із загальної кількості сімей, в яких зафіксовано сімейне насильство – 24 сімей виховує 50 неповнолітніх дітей. 

 Із загальної кількості звернень протягом поточного року:

- від жінок поступило 32 заяви

- від чоловіків - 7 заяв

- від неповнолітніх осіб - 1 заява

В розрізі сільських (селищних) рад найбільше заяв, щодо вчинення насильства зафіксовано в:

- Ракошинська сільська рада –  6 випадків;

- Кольчинська селищна рада – 8 випадків;

- Н.Давидківська сільська рада – 4 випадки

По одному випадку сімейного насильства зафіксовано у 11-ти сільських радах. Відсутні випадки насильства у 18 сільських радах.

          Протягом поточного року членами мобільної групи з оперативного реагування на вирішення проблемних питань сімей району проведено відповідну роботу серед багатодітних, неблагополучних, малозабезпечених сімей, в тому числі ромського населення на території Чинадіївської селищної ради та Павшинської і Сернянської сільських рад.

На засіданні обговорено питання проведення структурними підрозділами відповідної роботи щодо попередження насильства та булінгу серед підлітків та заплановано ряд подальших заходів.

За наслідками проведеного засідання та обговорення поставлених питань, першим заступником голови райдержадміністрації дано низку доручень на вирішення проблемних питань.

 

Остання зміна сторінки: 11-04-2019 14:07