Більше, ніж фестиваль: «Бобовищенське гроно» презентує автентичність, культуру та виноробні традиції Мукачівщини

Етнофестиваль «Бобовищенське гроно», що наприкінці вересня відбувся вже втретє, - це більше, аніж фестиваль. Захід не дарма визнаний одним з кращих в області, адже він вийшов за замки традиційних фестів. Так, в межах однієї локації, протягом двох днів 88 населених пунктів району презентували все те, що і складає автентичність Мукачівщини: побутову культуру, прадавні традиції, гастрономію, а ще – народну культуру – силу пісні та слова, неповторність танцю.

Тематичні локації сіл та селищ, театралізовані дійства, виступи народних колективів, гастрономічні презентації, - все це було представлено під час фестивалю.

Дійство відбувається у період, коли на Мукачівщині збирають щедрий врожай, що дає виноградна лоза. Місце проведення фестивалю теж вибране недарма. Бобовищенська долина – унікальна територія для вирощування винограду. Ландшафтні особливості, грунт, кліматичні умови разом з невтомною працею виноробів дають неймовірний результат: чудові червоні та білі вина. Відтак, виноробна культура району, зокрема, на прикладі Бобовища , - є ще однією ідейною складовою фестивалю.

«Фестиваль «Бобовищенське гроно» - покликаний презентувати Мукачівщину широкому колу, показати, що це  багатонаціональний край з автентичною культурою, давніми шанованими традиціями, народною творчістю, ремеслами, високою культурою виноробства, - зазначає засновник фестивалю – голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, - в цей захід вкладена праця багатьох людей, різного віку, професій, яких об’єднує любов до Мукачівщини. То ж запрошуємо відвідати наш край та обов’язково побувати на Етнофестивалі «Бобовищенське гроно» 2019!» 

Остання зміна сторінки: 16-11-2018 11:41