Мукачівщина долучається до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.   Відповідно до плану заходів по проведенню цієї акції в Мукачівському районі, до роботи залучено структурні підрозділи райдержадміністрації, відділення дільничних інспекторів поліції МРВІ Мукачівського    відділу головного управління Національної поліції України  в Закарпатській області, надіємося на активну участь органів місцевого самоврядування та активу громад.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, релігійних та громадських організацій, духовенства щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

                Насильство в сім'ї є однією з найбільш гострих і розповсюджених соціальних проблем, яка набула світового масштабу. Але  в Україні від насильства в сім’ї особи страждають більше, ніж можна собі уявити. На думку експертів, загальна кількість злочинів  і адміністративних правопорушень, пов’язаних з насильством у сім’ї, є більшою, ніж усі інші злочини взагалі.

Статистика домашнього насильства в сім’ях   Мукачівського району з 2011 року до 2018 року зросла майже у 7 разів: з 37 звернень до 242 звернень.

                               «Лідерами» цього негативного явища у поточному році являються громади:

 - Чинадіївської селищної ради - 23 випадки;

- Ракошинської сільської ради –  19 випадків;

- Кольчинської селищної ради – 19 випадків;

- В. Лучківської сільської ради - 14 випадків

- Ключарківської сільської ради – 12 випадків

                Однак, офіційна статистика не відображає весь масштаб реальної ситуації, оскільки не всі потерпілі звертаються за допомогою. Наскільки ця проблема є прихованою і залишається в сім’ї, спрогнозувати не можна. Насильство ніколи не вирішить проблеми, тому і потрібне об’єднання   спільних зусиль соціальних служб, органів місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів, активу громади, духовенства, щоб довести до громадськості розуміння та можливість виходу з будь-якої конфліктної ситуації мирним шляхом. Будьмо терпимі один до одного, проявляймо повагу один до одного, цінуймо сімейні традиції, підтримуймо один одного.

Остання зміна сторінки: 26-11-2018 13:02