Підсумки соціально-економічного розвитку

Підсумки  економічного і соціально розвитку району за І квартал 2019  року

Промисловими підприємствами району у березні  2019  року реалізовано продукції на 70062,8  тис. грн., що становить 110,1  % у порівнянні з минулим місяцем. Загалом з початку року  обсяг реалізованої продукції становив 185680,5  тис. грн., що складає 97,6 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

           У І-му кварталі поточного року до основного кола підприємств району добавилося ще 6, в зв’язку з чим збільшився обсяг реалізованої продукції та надходження до місцевого бюджету.

Найбільша питома вага, як і в минулих періодах, припадає на харчову промисловість – 39,5%, лісову та деревообробну галузь – 22,8%, легку промисловість – 12,7 % та іншу галузь – 15,2 %. 

  Збільшення обсягів реалізації продукції у порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося по ТОВ „Корадо  Каннінг Інкорпорейтедˮ – 147,1%, ТОВ„КІАРА-ФЕШІОНˮ-139,1%, ТОВ„Русиніяˮ- 160,4%, Мукачівському кар’єроуправлінню – 156,6  %   та іншим, що свідчить про позитивну динаміку розвитку цих підприємств. Загалом  збільшення реалізації продукції відбулося у 12  з 20 промислових підприємств району (основного кола).

         Зменшення обсягів реалізації продукції до відповідного періоду минулого року відбулося  по ТОВ ВТП „Гофротараˮ - 46,0 %,  Чинадіївській,  хлібопекарні – 87,7%, ТДВ „Верстатозаводˮ - 66,0%, ТОВ„Гартˮ-54,3%.   Загалом  зменшення реалізації продукції відбулося по 8  із 20 промислових підприємств району основного кола.

          Середня заробітна плата  за березень становить  8907,0 грн. Найвищий рівень заробітної плати у галузі легкої промисловості – 11992,0 грн., найнижчий

у харчовій промисловості  – 5216,0 грн.  

     Загальна сплата податків до бюджетів всіх рівнів промислових підприємств за поточний період склала 15195,2 тис.грн.

    В районі сільськогосподарську діяльність здійснюють 14 сільськогосподарських товариства, 162 фермерських господарств та 30,4 тис. дворогосподарств населення. 

 Для своєчасного проведення весняно-польових робіт відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації здійснено комплекс організаційних заходів, зокрема, надано практичну допомогу сільгоспвиробникам в оптимізації структури посівних площ, розробленні технологічних карт з впровадженням систем удобрення і інтегрованого захисту посівів на заплановану врожайність, проведено моніторинг та інформовано споживачів мінеральних добрив, засобів захисту рослин, запчастин, паливо-мастильних матеріалів про наявність цієї продукції у постачальників і рівень цін.

Проведено наради-семінари за участю керівників, спеціалістів  сільгосппідприємств та фермерів з питань насінництва і прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, залучення банківських кредитів. В нараді взяли участь  інспектори сільськогосподарської державної інспекції, провідні спеціалісти міжнародних компаній ,,Монсанта”, ,,Дюпонт Піонер”, ,,Євраліс Семенс Україна”, ,,Бізон”. ,,Ерідон” представники банків.

Весняно-посівну компанію в цьому році розпочато на два тижні раніше.

За участі спеціалістів відділу агропромислового розвитку та сільгосппідприємств, перш за все, було проведено обстеження озимих зернових культур щодо результатів  перезимівлі  на площі 4752 га. Слід зазначити що всі посіви знаходяться в задовільному стані.

Проведено підживлення озимих зернових культур по всій посівній площі 100,0%.

 На теперішній час проводиться агротехнічні заходи по догляду за озимими зерновими культурами (боротьба з бур’янами, хворобами та шкідниками сільськогосподарських культур).

          Якщо проаналізувати структуру сільгоспкультур, то 54% серед посівів займає кукурудза на зерно, 15 % соя, 21 % - картопля. Саме ці культури на сьогодні являються високорентабельними і на них є високий попит, що дає змогу в повній мірі покривати затрати. Слід відмітити, що із-за підвищення ціни на мінеральні добрива та засоби захисту вони зросли на 10 відсотків.

На даний час триває завершення посіву та посадки ярих культур.

Посіяно ранніх зернових культур:

 - ярої пшениці 140 га (100,0% );

 - ярого ячменю 630 га (100,0%);

 - вівса 165 га (100,0%);

 - кукурудзи на зерно 6835 га (46,6%);

 - соняшника 524 га (100,0%);

 - овочів 375 га (24,7%);

 - кормових культур 350 га (100,0%).

   - посаджено картоплі 4680 га (82%) .

 Посів проведено перспективними високоврожайними сортами та гібридами, зокрема, для збільшення виробництва зерна кукурудзи  використовуються високоврожайні гібриди компаній “Дюпон-Піонер” та “Монсанта” та сорти української селекції.               

  Для максимального покриття потреб району в продовольчому зерні посіви проводяться  за  інтенсивними технологіями, зокрема,  озимої пшениці – 1500 га, кукурудзи на площі  - 4150 га, сої – 3160 га.

         Станом на сьогоднішній день закуплено мінеральних добрив – 3975 тонн фізичної ваги, що складає   93,0 % до потреби.      

         Значна  увага приділяється на виконання „Програми розвитку садівництва, виноградарства, розсадництва на період 2010-2025 роківˮ. 

 Поштовхом для відновлення садівництва та ягідництва стала можливість використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними", за якою по окремих напрямках проводиться компенсація за понесені витрати. Вже в цьому році  подали заявки для включення на компенсацію витрат на садівництво два господарства.

На землях АПТП „Бобовищеˮ, р-з ,,Кальницький” переданих в оренду Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області, та пайових землях громадян с.Зубівки, с.Жуково проводиться рекультивація запущених масивів та підготовка грунту. Частково вже проведено посів ярими зерновими.

Фінансова підтримка надається одержувачам і за такими напрямами:

часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

здешевлення кредитів.

В цьому році більш ефективно запрацювала і районна Програма розвитку рослинництва. Із районного бюджету на поточний рік виділено 395 тис.грн. на проведення вапнування кислих грунтів та глибоке рихлення. Це дало змогу провести вапнування грунтів на площі 1765 га, та провести глибоке рихлення 6450 га. На здійснення заходів по вапнуванні та глибокому рихленню було використано і власні кошти сільгосппідприємств.

 Враховуючи особливості поточного  року основними завданнями аграрного сектору району в рослинництві на 2019 рік  є:

  • забезпечення  зростання обсягів виробництва зерна, картоплі, овочів, плодів та ягід, винограду;
  • застосування інтенсивної технології на площі  3755 га..
  • вжиття заходів щодо повноти та своєчасності розрахунків за договорами оренди землі, не менше 3 відсотків від нормативно-грошової оцінки землі;
  • підвищення рівня оплати праці в сільському господарстві до рівня середньорайонного.

 За  3 місяці поточного року усіма категоріями господарств вироблено 2059 тонн м’яса, що складає 99,4 % від аналогічного рівня минулого року. Молока вироблено за січень-березень -  3415 тонн (102,6 %), яєць – 6982,8 тис. шт.

  Чисельність поголів’я  худоби та птиці у господарствах усіх категорій склало ВРХ – 8450 голів (100,8 %),  в т.ч. корови - 5727 (100,6 %), свиней – 33916  (103,5 %) та птиці – 567,1 тис. голів (100,0 %).

Проблемні питання і надалі залишаються:

        вапнування кислих грунтів;

        завершення розпаювання землі, в гірських населених пунктах, чим стримується використання земельних масивів за призначенням.

        ефективне використання земель державної власності АТП р-з ,,Мукачівський”.

Туристично-рекреаційна сфера діяльності є однією з пріоритетних в районі і набуває динамічного розвитку.. Мукачівщина володіє потужним туристично-рекреаційним потенціалом, який сьогодні ефективно і раціонально використовується в лікуванні, оздоровленні та відпочинку. На сьогоднішній день на території Мукачівського району нараховується понад 40 туристичних комплексів. Це готельні та готельно-ресторанні комплекси, санаторії, бази відпочинку, сільські садиби. До них входять санаторно-курортні заклади такі  як «Карпати», «Синяк», філія «Синяк», бази відпочинку та оздоровчі комплекси - „Belle Royalleˮ, „Водограйˮ, „Білочкаˮ, „Сонячні Карпатиˮ, „Едельвейсˮ, „СТК Синякˮ,  готельно-ресторанні комплекси - „Карпатський мисливецьˮ, „Червона гораˮ, „Інтуристˮ, „Коралˮ, „Вольногораˮ, „Магнатˮ, „Тропікˮ, „Золоті Воротаˮ, „Вікендˮ, „Троянда Карпатˮ, а також ряд власників садиб які надають туристичні послуги  в галузі сільського туризму.

   Слід зазначити, що за останні роки значно покращився матеріальний стан закладів туристичної галузі. Цьому сприяло в першу чергу вкладання коштів на модернізацію існуючих, та будівництво нових об’єктів.

   У туристичних комплексах проводиться постійна підготовка до прийому туристів та заходи щодо поліпшення відпочинку. Так, власники сільських садиб беруть активну участь у виставкових заходах різного роду. На даний час в Мукачівському районі сільським туризмом займаються понад 25 власників будинків в сільській місцевості, а саме, „Воробей, „У Ірини, „У Жбори (сезонне), „У Сідора (сезонне), „У Вероніки, „У Старкова, „У цімбора, „У Кобаки, „Золота рибка, „Вілла Де Кампо, „У Поліни, „Вишня, „У Свети; „Карпатський спогад; „У Надії; „Кельтський двір, „У Юрка, „Лісова пісня,  еко- садиба „Чудодієво в Чинадієвоˮ з Колибою „Деца у доктора".

Разом з цим, залишається  ряд  проблем, а саме:

          незадовільний стан дорожньо-транспортної інфраструктури району;

          недостатня  аналітична робота у сфері туризму та діяльності курортів на основі відкритості, та детінізації туристично-рекреаційної діяльності, удосконалення системи звітності;

          неконтрольована  кількість екскурсоводів та гідів-перекладачів, що працюють на території  району;

          залучення інвестицій у сферу туристичної галузі;

Основними  завданнями на поточний рік є:

           розробка інвестиційних пропозицій  щодо розвитку туристичної інфраструктури;

          збільшення об’єктів придорожньої інфраструктури на дорогах державного та обласного призначення;        

 розробка, створення, паспортизація нових та маркування вже існуючих туристичних маршрутів;          

           сприяння розвитку сільського зеленого туризму, як одного із пріоритетних напрямків туристичної діяльності району, що дає можливість приймати туристів в місцевостях з наявною туристичною інфраструктурою, але слабо розвиненою базою розміщення.

           Cтаном на 01.04.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати мають 3 підприємства, загальна сума боргу складає 1256,8 тис. грн. Порівнюючи динаміку заборгованості із виплати заробітної плати до початку 2019 року спостерігається збільщення на 35,8 тис. грн., або на 2,9%.  В розрізі підприємств заборгованість із виплати заробітної плати мають такі підприємства:

         Р-з „Мукачівськийˮ - 426,6 тис. грн.

          КП „Перлина Карпатˮ - 526,2 тис.грн.

          АПТП „Бобовищеˮ - 304,0 тис.грн.

          З початку року проведено 1 засідання комісії  з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу, на яких заслухано 4  керівників підприємств-боржників із виплати заробітної плати.

         При проведенні реєстрації колективних договорів, здійснюється перевірка щодо відповідності їх положень нормам законодавства, Генеральній, регіональній, галузевим угодам. Ставляться обов’язкові вимоги передбачати у них розмір заробітної плати працівників не нижче розміру мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством та надаються підприємствам пропозиції щодо забезпечення міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці. Управлінням  соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надається практична і методична допомога при підготовці, укладанні та реєстрації колективних договорів. Станом на 01.04.2019 року в районі укладено та зареєстровано 323 колективних договорів, що становить 86,8% від реальної кількості суб'єктів господарювання, на яких можуть бути укладені колективні договори.  

            Центром надання адміністративних послуг проводиться  роз’яснювальна роботи серед населення щодо започаткування власної справи та надання консультацій, роз’яснень діючим підприємцям, оновлюються   „інформаційні  куткиˮ для  суб’єктів господарської діяльності. Так, протягом І-го кварталу 2019  року  центром надано 3270 адміністративних послуг. Проводяться  заходи щодо збільшення кількості надання найбільш затребуваних громадянами послуг органів державної влади.

            У районі відсутні підприємства житлово-комунального господарства на які здійснюється пряме керування і контроль діяльності райдержадміністрацією, проте функціонують житлово-комунальні підприємства створені органами місцевого самоврядування в смт.Чинадійово та смт.Кольчино, що надають послуги з водопостачання, утримання будинків та прибудинкових територій багатоповерхівок, які формують тарифи на водопостачання та утримання будинків і при будинкових територій.

             Для реалізації ,,Програми забезпечення питною водою населення Мукачівського району на період 2006-2020 роки на 2018 рік районною радою

було затверджено кошти в сумі 300,0 тис.грн. з районного бюджету та з державного бюджету 2300,0 тис.грн. на ,,Будівництво водопроводу в с.Лалово

Мукачівського району. Наразі проведено заплановані роботи на затверджену суму. 

            Контроль за дотриманням законодавства у сфері благоустрою територій населених пунктів здійснюється розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.03.2019 № 95 „Про благоустрій населених пунктівˮ, проведення акції ,,Закарпаттю – чисте довкілля”, місячника ,,Чисті узбіччя”  та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території  району» та створеними при органах місцевого самоврядування постійно діючі комісії з питань поводження з безхазяйними відходами.

          ТзОВ „АВЕ Мукачево надає послуги із збору та вивозу твердих побутових відходів для утилізації з 73 населених пунктів району. Ведуться перемовини щодо впровадження селективного збору в інших населених пунктах;схеми санітарного очищення територій населених пунктів розробляються органами місцевого самоврядування; під сміттєпереробний завод вибрана ділянка колишньої території Пістрялівської РЛС – площа 33,0 га, розробкою проекту займається ТзОВ „ЕТОП – Україна            

                 Відділом  культури райдержадміністрації у І-му кварталі 2019 року  згідно Закону №922-VIII«Про публічні закупівлі»   проводились закупівлі згідно річного плану, а саме: Газ природний, скраплений або в газоподібному стані – оголошені відкриті торги від 21.11.2018 року, закупівля була завершена 02.01.2019 року . У січні  2019 року було укладений договір  на суму 659,406 тис. грн, згідно даної закупівлі проведено і оприлюднено 2 додаткові угоди. Було  проведено переговорну процедуру по закупівлі електричної енергії від 15.01.2019 р. Також у січні 2019 року було оприлюднено звіт укладений договір №1 на (Розподіл природнього газу)  від 29.01.2019 року на суму – 56.350 тис. грн. та інші

              З боку членів  тендерного комітету  вжитті всі заходи щодо недопущення  фінансових правопорушень , проявів корупції та інших зловживань.

               Службою  у справах  дітей через електронну систему закупівель „Prozorroˮ за поточний період було здійснено допорогові закупівлі в сумі 75,0 тис.грн. Наказом начальника служби від 06.06.2018 року було затверджено склад тендерного комітету служби  у справах  дітей Мукачівської райдержадміністрації,  Положення про тендерний комітет та Порядок здійснення допорогових закупівель.

      Управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації , проведено ремонтні робіти в закладах освіти протягом першого кварталу 2019 року.

     Проведено поточні ремонти:

   - дошкільної групи ДНЗ № 1 смт. Кольчино;

   - водосистеми з заміною насосу Вільховицького НВК І ст.

   - системи каналізації в Березинському ДНЗ;

   - ремонт і технічне обслуговування електричної апаратури В.Лучківської, Бобовищенської, Кольчинської, Станівської ЗОШ І-ІІІ ст., Чомонинської ЗОШ І-ІІ ст., Кленовецької ЗОШ І ст., Лохівського, Клячанівського, Червенівського ДНЗ;

- ремонт і технічне обслуговування котлів Сернянської ЗОШ І-ІІ ст.

 Завершено роботи з капітального ремонту по благоустрою території Зубівського НВК І ст.

 

Остання зміна сторінки: 31-05-2019 14:37