Європейський інститут сусідства

Розвиток співробітництва в рамках Європейського інструменту сусідства 2014-2020

Історично так склалося, що Закарпаття знаходиться в серці Європи, тому для нього європейський вектор зовнішньої політики держави є надзвичайно важливим.

Добросусідські відносини, які вже протягом багатьох років об’єднують  Закарпаття і регіони Польщі, в першу чергу проявляються через транскордонне співробітництво. Транскордонна співпраця сьогодні дає змогу реалізувати спільні економічні програми розвитку цих прикордонних регіонів, сприяє зміцненню зв’язків між культурними та освітніми установами, створенню стабільних відносин між громадами.

Слід зазначити, що вирішення багатьох питань, пов’язаних як з розвитком інфраструктури, поглибленням культурного співробітництва можливе за рахунок участі прикордонних територій обох країн у програмах Європейського інструменту сусідства. Однією з таких є програма ,,Польща  – Білорусь - Україна”. Якщо пригадати результати минулого програмного періоду на 2007 – 2013 роки, то в її рамках суб’єктами транскордонного співробітництва Закарпатської області спільно з польськими партнерами реалізовано 9 проектів на суму  9,5 млн. євро для всіх партнерів країн-учасниць Програми.

 Сьогодні, з початком нового програмного періоду Європейського інструменту сусідства для прикордонних територій відкрилися нові перспективи у залученні коштів міжнародної технічної допомоги.

Зокрема, за результатами 1 та 2 конкурсів програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства ,,Польща - Білорусь – Україна 2014 - 2020” у Закарпатській області буде реалізовано один  великомасштабний інфраструктурний проект „Зменшення ризику епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні на 100 ліжок в Закарпатській області та впровадження інноваційних методів моніторингу, профілактики і лікування туберкульозу” із загальним бюджетом  6,4 млн. євро., а також 5 проектів із загальною бюджетом для всіх учасників 4,4 млн. євро у сфері поліпшення доступу до регіонів, розв`язання спільних проблем в області безпеки та охорони, просування місцевої культури та збереження історичної спадщини, у сфері охорони здоров`я.

Остання зміна сторінки: 18-09-2018 14:34