На Закарпатті зафіксували нові випадки коронавірусу штаму “Дельта”

Вчора офіційно підтверджено штаму "Дельта" у двох пацієнтів із Закарпаття. Виявлено зв'язок виникнення захворювання із перебуванням у Російській Федерації.

Осередки інфекційного захворювання локалізовані, комплекс протиепідемічних заходів проведено, триває моніторинг за перебігом епідситуації.

Закликаємо закарпатців утриматись від поїздок у 4 країни із сильним поширенням штаму «Дельта»: Індію, Росію, Велику Британію, Португалію.

Якщо пацієнти із підтвердженими випадками ковід -19 перебували в одній із 4 вищезгаданих країн, біологічні зразки відправляють на лабораторне дослідження в Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України. При виявленні підозри або підтвердженні ковіду медики проводять опитування щодо історії подорожей.

Лабораторії області повністю забезпечені тест-системами для проведення досліджень.

Довідково:

✅ за даними експертів, науковців, лікарів штам «Дельта» щонайменше у 1,5 рази заразніший, ніж штам «Альфа», більше відомий як «британський»;

✅за останні два місяці його зафіксували вже у 111 країнах;

✅ця мутація вірусу більше вражає молодих людей і дітей;

✅ значно більша, у порівнянні з «британським» штамом, кількість пацієнтів важко переносять хворобу, потребують госпіталізації і реанімації;

✅ для початку нового спалаху достатньо невеликої кількості інфікованих - вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії;

✅ "Дельта" має відразу кілька мутацій, в тому числі в шиповидном білку. Ці зміни дозволяють вірусу легше проникнути в клітини організму людини, сприяти швидшему зараженню і одночасно уникати деяких імунних реакцій.

Попри те, що на всій території України встановлений «зелений» рівень епідемічної небезпеки, продовжують діяти загальні карантинні норми (носіння маски, збереження соціальної дистанції тощо). Швидкість розповсюдження штаму «Дельта» залежить від виконання людьми карантинних норм.

У контексті цього просимо закарпатців бути свідомими, дотримуватись карантинних вимог  і зробити щеплення. Вакцина захищатиме від важкого перебігу і смерті від коронавірусної хвороби. Колективний імунітет і вакцинація дозволять нам пережити спалах захворюваності легше і з меншими втратами.

 

Остання зміна сторінки: 15-07-2021 09:44