Спільно – до вирішення проблем

Нарада щодо вирішення проблемних питань у ромських поселеннях відбулася в Мукачівській РДА. Провів нараду перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич за участі голів та представників тих органів місцевого самоврядування, на території яких розташовані ромські поселення, зокрема:Павшино, Страбичово, Чомонин, Великі Лучки, Чинадієво, В. Визниця, Обава, Зняцево. Також у нараді взяли участь лідери ромських громад.

Проблемні питання у сфері правопорушень озвучив заступник начальника Мукачівського районного відділення поліції Юрій Довгомеля.

Правоохоронець акцентував на тих правопорушеннях, які мають місце серед ромського населення та закликав керівників органів місцевого самоврядування спільно з поліцією до здійснення превентивної діяльності. Юрій Довгомеля наголосив, що для ефективної роз’яснювальної роботи потрібна співпраця з боку лідерів ромських громад. Адже недопущення росту злочинності, особливо підліткової, досягається шляхом моніторингу ситуації та проведенні роз’яснювальної роботи.

Так як нарада була побудована у формі конструктивного діалогу, кожен з присутніх озвучив проблемні питання, що існують у ромських поселеннях. Так, представники органів місцевого самоврядування акцентували на стихійних сміттєзвалищах, які часто виникають поблизу, а то й в межах ромських поселень, відсутність належних санітарних умов, зокрема, облаштованих вбиралень , як зовнішніх, так і в будинках.

Щоправда, така ситуація не у всіх поселеннях. Багато питань вдалося вирішити. Так, у всіх ромських громадах запроваджено роботу з паспортизації житла, щоб кожна родина мала право скорити статися різними видами соціальних допомог, передбачених чинним законодавством. Ця робота здійснюється за спільної участі Мукачівської РДА, активної позиції керівників органів місцевого самоврядування, відповідних профільних служб району.

Під час наради виступили й керівники ромських громад, які погодилися щодо спільної роботи з селищними та сільськими радами, правоохоронними органами та державними структурами. Така тісна співпраця допоможе вирішити безліч проблем, що мають місце у ромських громадах.

Підбиваючи підсумки наради, перший заступник голови Мукачівської РДА Андрій Данканич подякував всім за конструктивну позицію, зазначив, що в подібному форматі будуть зустрічатися періодично, а проблеми вирішувати спільно. Відтак, Андрій Андрійович доручив створити робочу групу, до якої увійдуть, як представники профільних служб та відомств, структурних підрозділів Мукачівської РДА, селищних та сільських рад, так і лідери ромських поселень. Метою робочої групи буде здійснення моніторингу проблемних моментів у ромських громадах та напрацювання шляхів їх вирішення.

Остання зміна сторінки: 20-03-2019 16:05