
У Мукачівській РДА 29 жовтня під керівництвом першого заступника голови Мукачівської райдержадміністрації Святослава Туза відбулася нарада щодо проблеми вакцинації проти поліомієліту у Мукачівському районі, на яку були запрошені начальник Мукачівського Управління ГУ ДПСС в Закарпатській області Василь Туряниця та завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Мукачівської філії ДУ "ЗОЦКПХ МОЗУ" Павло Раковці.
"Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке може призвести до паралічу всього тіла, а в деяких випадках до летального ефекту. Передається хвороба фекально-оральним та повітряно-крапельним шляхом. Єдиним способом боротьби з хворобою є вчасна вакцинація дитини. Згідно з календарем щеплень в дитячому віці вакцинація проводиться у 2, 4 та 6 місяців, потім ревакцинація в 18 місяців, надалі в 6 та 14 років. Для того, щоб зробити щеплення дітям, медсестрам шкіл та дитсадків необхідно мати письмовий дозвіл батьків. Окрім цього медики обов’язково оглядають дитину. Також важливо звернути увагу на те, щоб в сім'ї не було хворих на інфекційне захворювання" — зазначив Павло Раковці.
Заступник очільника району зазначив, що якщо достатня кількість людей у районі є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання..
"Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина - і дитина, і дорослий. Поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти, зробивши щеплення. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до п'яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя. В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти державного бюджету. Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення, вона може надолужити його. " - наголосив Святослав Туз.
Епідеміолог розповів, що інкубаційний період після зараження людини поліовірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними:
- Жодних симптомів — без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточення.
- Грипоподібні симптоми — лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання — протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус розповсюджується найактивніше, залишаючись непомітним через схожість з симптомами грипу.
- Рухові розлади — сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.
Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. При одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється. Дуже рідко симптомом ураження поліовірусом центральної нервової системи також буває менінгіт. На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.
Закликаємо батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення.
Остання зміна сторінки: 29-10-2021 14:22