Підсумки соціально-економічного розвитку

Підсумки  соціально − економічного розвитку району за  2019  рік.

              Промисловими підприємствами району  в грудні 2019 року реалізовано продукції на  67382,5  тис. грн., що складає  92,2  %  у порівнянні з минулим місяцем. Загалом, за 2019  рік обсяг реалізованої продукції становить 788755,7 тис. грн., або  102,1 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року.                                                                                                                      

              Найбільша питома вага, як і в минулих періодах, припадає на харчову промисловість – 36,4 %, лісову і деревообробну галузь – 20,4 %, легку промисловість – 10,8 %. Збільшення обсягів реалізації продукції у порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося по ТДВ «Верстатозавод»- 156,3 %, ТОВ «Корадо Каннінг Інкорпорейтед» - 131,4 %, ТОВ  «Русинія» - 128,5 %, Мукачівському  кар’єроуправлінню – 105,9 %  та іншим, що свідчить про позитивну динаміку розвитку цих підприємств. Загалом  збільшення реалізації продукції відбулося по 10  з 20 промислових підприємств району. Зменшення обсягів реалізації продукції до відповідного періоду минулого року відбулося  по  ТОВ «Гарт» - 45,1 % , ФГ «Світ м’яса »-  87,5 %, ТОВ «Елікорм» - 87,9% та іншим. Загалом  зменшення реалізації продукції відбулося по 10 з 20 промислових підприємств району основного кола.

           Середня заробітна плата  по промисловим підприємствам за грудень склала 9376,0  грн. Найвищий рівень заробітної плати у галузі машинобудування – 12800,0  грн., найнижчий у харчовій промисловості  – 5579,0 грн.

     Загальна сплата податків до бюджетів всіх рівнів промислових підприємств за поточний період склала  62421,3  тис. грн.        

    Район володіє потужним туристично-рекреаційним потенціалом, який сьогодні ефективно і раціонально використовується в лікуванні, оздоровленні та відпочинку. На сьогоднішній день на території Мукачівського району нараховується 39 туристичних комплексів.

    Фінансово-господарська діяльність туристичної галузі є стабільно-зростаючою.

     Слід зазначити, що за 2019 рік загальний показник кількості туристів склав більш, ніж 34 тис. чол., що свідчить про те що показник кількості туристів стабільно-зростаючий. Найбільш суттєве збільшення кількості відпочиваючих спостерігається у санаторіях «Карпати», «Синяк»,  філія «Синяк» в готелі “Червона гора”, ГРК «Белле Рояле», «Інтурист», ГК «Магнат» та оздоровчих комплексах «Водограй», «Білочка» В секторі сільського туризму даний показник також значно зріс. Разом з цим, хочеться зауважити,  що в 2019-2020 році, погодні умови не  дали змогу запрацювати СТК «Синяк», де б відпочиваючі туристи  і жителі району мали можливість  катання на гірських  лижах.

             Нестабільні погодні умови підтверджують необхідність впровадження технології штучного снігу, без якого перспективи подальшого ефективного використання комплексу «СТК Синяк» стають неможливими. 

      Одночасно збільшення кількості відпочиваючих вплинуло на  період їх перебування  у туристичних закладах району, загальна кількість перебування туристів і відпочиваючих   складає понад 330 тис. туро-днів, що на 20 тис. більше минулого року. Відповідно до цього сума обсягу наданих туристичних послуг склала понад 160 млн.  грн., що на  12 млн. грн. більше в порівняння з  2018 роком. 

      В цілому від діяльності закладів туристично-рекреаційної галузі Мукачівського району  за 2019 рік до бюджетів різних рівнів надійшло               28 225,0 тис. грн.( 8 340,0 тис. грн. - місцевий бюджет  і 19 885,0 тис. грн. - державний).       

              Разом з цим, залишається  ряд  проблем, а саме:

-незадовільний стан дорожньо-транспортної інфраструктури району;

-недостатня  аналітична робота у сфері туризму та діяльності курортів на основі

 відкритості, та детінізації туристично-рекреаційної діяльності, удосконалення 

 системи звітності;

-неконтрольована  кількість екскурсоводів та гідів-перекладачів, що працюють

 на території  району;

-залучення інвестицій у сферу туристичної галузі.

             Основними  залишаються завдання:

-розробка інвестиційних пропозицій  щодо розвитку туристичної   

 інфраструктури;

-збільшення об’єктів придорожньої інфраструктури на дорогах - державного та   

 обласного значення;        

-розробки, створення, паспортизація нових та маркування вже існуючих   

 туристичних маршрутів;          

-сприяння розвитку сільського зеленого туризму, як одного із  пріоритетних    

 напрямків туристичної діяльності району, що дає можливість приймати
 туристів в місцевостях з наявною туристичною інфраструктурою, але слабо    

 розвиненою базою розміщення.

   Cтаном на 01.01.2020 року заборгованість із виплати заробітної плати мають 3-и підприємства, загальна сума боргу складає 1860,7 тис. грн. Порівнюючи динаміку заборгованості із виплати заробітної плати з відповідним періодом минулого року спостерігається збільшення на 639,7 тис. грн., або на 52,3%, а до попереднього місяця спостерігається збільшення на 59,5 тис.грн., або на 3,3%. В розрізі підприємств заборгованість із виплати заробітної плати мають такі підприємства:

Р-з «Мукачівський» - 748,0 тис. грн.

КП «Перлина Карпат» - 526,2 тис.грн.

АПТП «Бобовище» - 586,5 тис.грн.

Радгосп-завод «Мукачівський»  - підприємство державної форми власності, об’єкт в переліку стратегічних підприємств, який не підлягає приватизації, сума боргу із виплати заробітної плати в галузі сільського господарства  748,0  тис. грн., (+17,1 тис. грн. до попереднього місяця), до відповідного періоду минулого  року спостерігається збільшення на 234,4 тис.грн., або на 45,6%. Штатна чисельність працівників – 5 чоловік, в еквіваленті повної зайнятості 5 чоловік. В даний час підприємство господарською діяльністю не займається.

   КП сан. «Перлина Карпат» - санаторій не працює з 09.07.2009 року, сума   боргу із виплати заробітної плати – 526,2 тис. грн., дану суму боргують 63 працівникам. Постановою господарського суду в Закарпатської області від 07.07.2014р. підприємство визнано банкрутом і керуючим справами по банкрутству призначено Литвин Ігор Миколайович. На даний момент об'єкт не має власника є судові позови на частину майна від КП «Закарпатздравниця» та Фонду державного майна. Судом перевірено факт неплатоспроможності банкрута та встановлено, що активи банкрута перевищують пасиви та наявність достатнього майна для погашення вимог кредиторів.  В зв’язку з цим по даному комунальному підприємству  ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 14.12.2016р. припинено впровадження у справі про банкрутство.

   АПТП «Бобовище» - дане підприємство державної форми власності – частка державного майна складає 100 % – загальна сума боргу із виплати заробітної плати – 586,5 тис. грн., до попереднього місяця спостерігається збільшення на 42,4 тис. грн. або на 7,8%, до відповідного періоду минулого  року збільшення на 405,3 тис. грн., або у 3,2 рази.   Штатна чисельність працівників – 9 чоловік та 3 чол. працює  на підставі цивільно-правового характеру. З червня місяця минулого року нема керівника на підприємстві, так як закінчився термін контракту з керівником (Шаленик Сергій Андрійович).

  Дані підприємства виробничу діяльність не здійснюють, прибутку не мають, рахунки арештовані обласною виконавчою службою, а майно арештовано Мукачівською ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області.

Структурні підрозділи райдержадміністрації постійно працюють над вирішенням в комплексі найгостріших соціально-економічних проблем –виплати заробітної плати, погашення заборгованості та попередження  виникнення нових боржників. Цю роботу в районі контролює постійно діюча комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

          При проведенні реєстрації колективних договорів, здійснюється перевірка щодо відповідності їх положень нормам законодавства, Генеральній, регіональній, галузевим угодам. Ставляться обов’язкові вимоги передбачати у них розмір заробітної плати працівників не нижче розміру мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством та надаються підприємствам пропозиції щодо забезпечення міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці. Управлінням  соціального захисту населення райдержадміністрації постійно надається практична і методична допомога при підготовці, укладанні та реєстрації колективних договорів.

       

 

           Станом на 01.01.2020 року в районі укладено та зареєстровано 324 колективних договорів, що становить 87,1% від реальної кількості суб'єктів господарювання, на яких можуть бути укладені колективні договори.      

            Центром надання адміністративних послуг проводиться  роз’яснювальна роботи серед населення щодо започаткування власної справи та надання консультацій, роз’яснень діючим підприємцям, оновлюються   «інформаційні  кутки» для  суб’єктів господарської діяльності. Так, за   2019  рік  центром надано 11120  послуг. В тому числі: державний  реєстр – 1718, речові права – 2620, державний земельний кадастр – 6646, дозволи – 136.  Проводяться  заходи щодо збільшення кількості надання найбільш затребуваних громадянами послуг органів державної влади

              На даний час у районі відсутні підприємства житлово-комунального господарства, на які здійснюється пряме керування і контроль діяльності райдержадміністрацією, проте функціонують житлово-комунальні підприємства створені органами місцевого самоврядування в смт. Чинадійово та смт. Кольчино, що надають послуги з водопостачання, утримання будинків та прибудинкових територій багатоповерхівок, які формують тарифи на водопостачання та утримання будинків і при будинкових територій;

               для реалізації ,,Програми забезпечення питною водою населення Мукачівського району на період 2006-2020 роки» на 2019 рік районною радою від 21 лютого 2019 № 302 було затверджено кошти в сумі 220,6 тис. грн. з районного бюджету та з державного бюджету 198,2 тис. грн. на ,,Будівництво водопроводу в с.Лалово. Мукачівського району. Кошти від державного бюджету не отримано, проте додатково сесією районної ради від 24 жовтня 2019 року виділено кошти в сумі 60827 тис. грн. для продовження запланованих робіт на вище згаданий об’єкт; 

               від 15 березня 2018 року № 202 районною радою затверджено «Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2018-2020 роки». Кошти у 2019 році для програми з районного бюджету не виділялися;

               фінансування «Районної програми підвищення безпеки дорожнього руху на період до 2020 року» на 2019 рік  районною радою не підтримано;

               рішенням сесії районної ради від 20 грудня 2018 р. № 291 на «Цільову районну програму «Власний дім на 2016-2020 роки» затверджено на 2019 рік кошти в сумі 900 тис. грн. та додатково на реалізацію даної Програми районною радою виділено кошти по спеціальному фонду 170 тис. грн. Даною програмою у поточному році скористалися 29 мешканці району, отримавши кредити на облаштування інженерних мереж та впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій на загальну суму 880 тис.грн.; 

               контроль за дотриманням законодавства у сфері благоустрою територій населених пунктів здійснюється розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.03.2019 № 95 «Про благоустрій населених пунктів, проведення акції ,,Закарпаттю – чисте довкілля”, місячника ,,Чисті узбіччя”  та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території  району» та створеними при органах місцевого самоврядування постійно діючі комісії з питань поводження з безхазяйними відходами.

            ТзОВ «АВЕ Мукачево» надає послуги із збору та вивозу твердих побутових відходів для утилізації з 73 населених пунктів району. Ведуться перемовини щодо впровадження селективного збору в інших населених пунктах;

           схеми санітарного очищення територій населених пунктів розробляються органами місцевого самоврядування;

           під сміттєпереробний завод вибрана ділянка колишньої території Пістрялівської РЛС – площа 8,0 га, розробкою проекту займається ТзОВ «ЕТОП – Україна».

            В мережі дошкільних закладів освіти району протягом 2019 навчального року змін не відбувалося. Однак, у вересні 2019 року припинено роботу дошкільної групи у Бабичівському ДНЗ та дошкільної групи у Драгинському НВК ЗОШ-сад І-ІІ ступенів.

            У 60 закладах навчально-виховний процес здійснюється на українській мові ,   у 7 закладах – на угорській мові, у тому числі у Жнятинському ДНЗ та Ракошинському ДНЗ №1  виховання і навчання здійснюється двома мовами.     

    В районі працюють 159 дошкільних груп, із них 22 раннього дошкільного віку віком до трьох років.

              З метою розширення в районі передбачено будівництво нових дошкільних навчальних    закладів. 

 На   даний    час    виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво та розпочато будівництво:

-В.Коропецького ДНЗ  (на 80 місць: кошторисна вартість - 7 907 212 грн.). Освоєно коштів на суму 384 475 грн.;

 -       В.Лучківського ДНЗ (на 95 місць). Кошторисна вартість - 9 562 974 грн.

  Виготовлено також проектно-кошторисну документацію на будівництво Зняцівського ДНЗ, реконструкцію Бобовищенського ДНЗ.

   Наразі продовжується будівництво дошкільного навчального закладу в селах  Ключарки та Жнятино.

  Будівництво та введення в експлуатацію даних об'єктів залежить від фінансування робіт.

   У районі здійснюються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів. В ряді дошкільних навчальних закладів проведено ремонтні роботи з залученням різних джерел фінансування:

            За кошти районного бюджету проведено роботи з:

          капітального ремонту:

- приміщень Барбівського ДНЗ

- дошкільного відділення Яблунівського НВК ЗОШ сад-І ст.

- ремонт приміщень Лохівського ДНЗ;

           поточного ремонту:

 -системи каналізації Березинського ДНЗ, Залужанського ДНЗ, Пузняковецького ДНЗ та Жнятинського ДНЗ;

 -електропроводки та електроустаткування Копиновецького ДНЗ Бобовищенського ДНЗ №1 та Бобовищенського ДНЗ №2;

           -системи водопостачання Страбичівського ДНЗ, Жуківського ДНЗ та поточний ремонт котельні Страбичівського ДНЗ;

- приміщень харчоблоку Лецовицького ДНЗ та Критянського ДНЗ;

- ремонт приміщень Горондівського, Софіївського та Бистрицького ДНЗ;

-поточний ремонт водосистеми з заміною насосу та послуги з ремонту і обслуговування електричного устаткування Вільховицького НВК ЗОШ-сад І ступеня;

- ремонт системи водопостачання Руськівського ДНЗ;

- проведено ремонт димоходів Обавського ДНЗ;

- послуги з поточного ремонту електроплити Макарівського ДНЗ;

 Для Мукачівського району актуальним питанням є забезпечення закладів освіти якісною питною водою.

 На даний час виготовлено проектно-кошторисну документацію по облаштуванню свердловин у Залужанському, Зняцівському, Ракошинському ДНЗ № 3 та Ракошинському ДНЗ № 4, Станівському ДНЗ.  

 Для проведення поточних ремонтів дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади забезпечені фарбами та будівельними матеріалами.

  На кінець 2019 року  за кошти районного бюджету в закладах загальної середньої освіти проведено роботи:

- капітальні ремонти

завершення робіт розпочатих у 2018 році з капітального ремонту  Пістрялівської ЗОШ І-ІІ ст., Софіївської ЗОШ І ст., Лалівської ЗОШ І-ІІ ст., Пузняковецької ЗОШ І-ІІІ ст. (с. Крите), Страбичівської ЗОШ І-ІІІ ст., Копиновецької ЗОШ І-ІІ ст., Зубівського НВК І ст., санвузлів Макарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

приміщень Завидівської ЗОШ І-ІІ ст., Івановецької ЗОШ І-ІІ ст.; благоустрою території Бистрицької ЗОШ І-ІІ ст., приміщень Новоселицької ЗОШ І ст.

спортивного залу Бобовищенської ЗОШ І-ІІІ ст.

даху Клячанівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ключарківської ЗОШ І-ІІ ст., Лецовицької ЗОШ І-ІІ ст. Бабичівської ЗОШ І-ІІ ст.,

по заміні вікон Н.Давидківської ЗОШ І-ІІІ ст.

приміщень Яблунівського НВК І ст.

           -Здійснено роботи з поточних ремонтів:

            підлоги Медведівської ЗОШ І-ІІ ст.:

            харчоблоку Бобовищенської ЗОШ І-ІІІ ст.;

            приміщень Вільховицького НВК І ст.

            підлоги Лохівської ЗОШ І-ІІІ ст. 

            надвірної споруди Копиновецької ЗОШ І-ІІ ст.

            системи каналізації Ракошинської ЗОШ І-ІІІ ст.

На даний час виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт:

- дахів Кальницької ЗОШ І-ІІІ ст.,

- реконструкцію Дерценської ЗОШ І-ІІІ ст.

  В 2019 році на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти (видатки розвитку) виділено – 14255,7 тис. грн. (12932,3 тис. грн. – кошти субвенції та 1293,4 тис. грн.  – кошти місцевого бюджету).

Станом на листопад 2019 року проведено наступні роботи:

- завершено роботи з облаштування санвузлів у Зняцівській ЗОШ І-ІІІ ст., Баркасівській ЗОШ І-ІІІ ст., Форношській ЗОШ І-ІІ ст. та Чинадіївській ЗОШ І-ІІ ст.

-виготовлено проектно-кошторисну документацію на облаштування санвузлів у Станівській ЗОШ І-ІІІ ст. Горондівській, В.Лучківській, Лохівській ЗОШ І-ІІІ ст., Обавській ЗОШ І-ІІ ст. та Косинській ЗОШ І ст.

З метою підготовки системи опалення до роботи в осінньо-зимовий період проведено повірку лічильників обліку природного газу (23 шт.), коректорів (14 шт.), манометрів (128 шт.), газосигналізаторів (81 шт.). Управлінням освіти закуплено та встановлено 6 лічильників обліку природного газу.

Заклади освіти району в повному обсязі забезпечені твердим паливом:

 -1705 м. куб. паливних дров

 - 39 тонн бурого та 165 кам’яного вугілля.

  В 2019 році у 47 закладах освіти обладнано 99 класів інтерактивними поверхнями.

 Здійснюється систематична робота щодо оновлення коп’ютерної техніки та учнівських меблів.

Остання зміна сторінки: 03-03-2020 15:57