У Мукачівській РДА відбулося засідання міжвідомчої районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми

В рамках всесвітньої акції  “16 днів проти насильства” проведено засідання міжвідомчої координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства  в сім’ї та протидії торгівлі людьми з питання аналізу звернень громадян про вчинення насильства в сім’ї, з метою обговорення взаємодії суб’єктів,  аналізу   випадків домашнього насильства  по укрупненому району  протягом  10 місяців 2021 року, поділитися досвідом у цьому напрямі роботи, залучивши до діалогу територіальні громади.

Представники УСЗН Мукачівської райдержадміністрації проінформували присутніх, що протягом  10 міс. поточного року в укрупненому Мукачівському районі зареєстровано 548 звернень щодо  вчинення насильства в сім’ї (з них в колишньому Мукачівському районі – 258 звернень, в колишньому Воловецькому районі – 148 звернень, колишньому Свалявському районі – 142 звернення. Всі випадки сімейного насильства мають психологічний характер, із загальної кількості звернень, 10  стосовно неповнолітніх осіб, із них 4 по колишньому Мукачівському району (с. Бистриця, с. Страбичово, с. Буковинка, с. В. Визниця), 2 по колишньому Свалявському району  (м. Свалява), 4 по колишньому Воловецькому району (с. Нижні Ворота, смт Воловець).

Із загальної кількості звернень протягом 10 місяців поточного року:

-        від жінок поступило 463 заяв

-        від чоловіків 75 заяви

-        від неповнолітніх осіб 10 заяв

В розрізі сільських, селищних, міських рад зафіксована наступна кількість випадків:

 -       Чинадіївська сільська рада – 59 випадків:

-        В.Лучківська сільська рада – 69 випадків;

-        Івановецька сільська рада – 33  випадки;

-        Горондівська сільська рада – 30 випадків;

-        Кольчинська сільська рада – 36 випадків;

-        Верхньокоропецька сільська рада – 27 випадків;

-        Неліпинська сільська рада – 22 випадки;

-        Полянська сільська рада – 32 випадки;

-        Свалявська міська рада – 92 випадки;

-        Воловецька селищна рада – 74 випадки;

-        Нижньоворітська сільська рада – 57 випадків;

-        Жденіївська сільська рада – 17 випадків.

Представниця Відділу поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області розповіла про порядок притягнення кривдників до відповідальності та які заходи вжиті до правопорушників за скоєне домашнє насильство протягом 10 місяців поточного року.      

Вжиті заходи до сімейних кривдників:  

- винесено термінових заборонних приписів - 64

- офіційних попереджень - 221

- направлено на громадські роботи - 76

- адмінстягнення.

Представники Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проінформували присутніх щодо правової допомоги постраждалим особам, наголосивши, що безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.  Право на БВПД мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.

Не оминули питання організації роботи територіальних громад в напрямі протидії та запобіганні домашньому насильству.

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

 Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд. 

Якщо у вас не має можливості розповісти про насильство знайомим, то ви завжди можете звернутися на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент. Якщо насильство відбувається безпосередньо в момент дзвінка, вас одразу перемкнуть на поліцію.

Остання зміна сторінки: 30-11-2021 12:40