Українські розподільчі електричні мережі при їх розбудові не розраховувалися на роботу в таких умовах, як зараз. Тобто, підключення нових споживачів до електричної інфраструктури відбувалося не за принципом призначення (критична інфраструктура, бізнес чи житловий сектор), а за принципом наявних технічних рішень – де і на якому об’єкті електромереж є вільні потужності, від яких можна заживити споживачів. Таким чином навіть деякі під’їзди одного будинку можуть бути підключені до різних енергооб’єктів, не говорячи вже про будинки.
Так, сусідній будинок може живитися від іншої трансформаторної підстанції, яка також живить об’єкти критичної інфраструктури. Для прикладу, поширені випадки, коли будинки, в яких не вимикається світло, заживлені разом із котельнями, і у разі їх знеструмлення, окрім електропостачання, буде відсутнє й опалення. А це своєю чергою призводить до ще більшого навантаження на електромережі в умовах опалювального періоду. У таких випадках найчастіше в операторів систем розподілу (далі – ОСР) відсутні ресурси для вимкнення такого будинку від мережі – як то можливість під’єднати сусідній будинок до іншого енергооб’єкта або забезпечити постійне чергування співробітника ОСР на об’єкті для ввімкнення/вимкнення цього будинку.
⁉️Чому в сусідній будинок електроенергія постачається за графіком, а у моєму вже понад добу немає електропостачання?
Така ситуація не є нормальною – сталася аварія у ваших електромережах. На сайті Держенергонагляду наведено порядок дій у разі зникнення електропостачання. У будь-якому разі не намагайтеся полагодити електромережі самотужки – це може призвести до нещасних випадків та, навіть, смерті.
Остання зміна сторінки: 18-01-2023 14:07