В Україні розробляють анонімний портал, де будь-який українець зможе "здати" корупціонера

Запуск порталу очікується у перших числах вересня. За викриття обіцяють винагороду — 10% від предмета корупційного правопорушення. Втім, розмір винагороди не може становити понад 14 млн гривень.

Нагадуємо, що відповідно до статті 53-7 до Закону України "Про запобігання корупції" йдеться:

Стаття 53-7. Винагорода викривачу

1. Право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.

2. Розмір винагороди становить 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

3. У випадках повідомлення декількома викривачами різної інформації про один і той самий корупційний злочин, у тому числі інформації, що доповнює відповідні факти, розмір винагороди розподіляється у рівних частинах між такими викривачами.

Остання зміна сторінки: 21-08-2023 16:27