11 січня 2024 р. відбулося засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми під головуванням заступника голови райдержадміністрації Андрія Данканича.
Згідно порядку денного розглянуто наступні питання:
1. Моніторинг вчинення домашнього насильства, взаємодія суб’єктів які реалізують заходи з протидії та попередження насильства протягом 2023 року.
2. Робота правоохоронних органів: про проведені профілактичні заходи, спрямовані на попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, в т.ч. дітьми; про вжиті заходи до кривдників, які скоїли домашнє насильство протягом 2023 року.
3. Про роботу направлену на попередження та протидію будь-якого насильства, торгівлі людьми, в т. ч. дітьми, протягом року. (Мукачівське бюро правової допомоги відділу БПД Ужгородсько-Мукачівського відділу надання БПД Західного регіонального центру з надання БВПД; Мукачівська філія Закарпатського обласного центру зайнятості)
4. Про План роботи Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми на 2024 рік. (Пропозиції та зауваження)
Протягом 2023 року в укрупненому Мукачівському районі зареєстровано 558 звернень щодо вчинення насильства в сім’ї, в порівнянні до відповідного періоду минулого року спостерігається зменшення на 13% (за 2022 рік - 643 звернення). Кількість винесених термінових заборонних приписів 382 проти 99 за аналогічний період 2022 року. Також 3 особи направлено судом на проходження програми для кривдників (Кольчинська селищна рада - 2, Чинадіївська - 1).
Із загальної кількості звернень, 13(4 звернення у 2022) стосовно неповнолітньої особи (В.Лучківська сільська рада - 3, Кольчинська селищна рада - 2, Воловецька селищна рада -2, Нижньоворітська сільська рада -1, Неліпинська сільська рада - 1, Чинадіївська -1, Івановецька - 2, Свалявська – 1)).
Управлінням СЗН Мукачівської РДА — РВА доведено інформацію по всіх випадках домашнього насильства в розрізі сільських, селищних, міських рад до відому та вжиття заходів.
Із загальної кількості звернень протягом першого півріччя поточного року:
- від жінок поступило 478 заяви;
- від чоловіків 67 заяви.
- від неповнолітніх осіб 13 заяви
В розрізі сільських, селищних, міських рад зафіксована наступна кількість випадків:
- Великолучківська сільська рада – 85;
- Верхньокоропецька сільська рада – 23;
- Горондівська сільська рада – 22;
- Івановецька сільська рада – 36;
- Кольчинська селищна рада – 39;
- Чинадіївська селищна рада – 63;
- Воловецька селищна рада – 56;
- Жденіївська селищна рада – 15;
- Нижньоворітська сільська рада – 29;
- Неліпинська сільська рада – 21;
- Полянська сільська рада – 48;
- Свалявська міська рада – 121.
За наслідками проведено засідання, обговорено проблемні питання щодо запобігання домашньому насильству, протидії торгівлі та ґендерно зумовленому насильству, координаційною радою окреслено відповідні рекомендації, спрямовані на активізацію роботи в даному напрямі.
Остання зміна сторінки: 11-01-2024 11:17