30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Рабство як в стародавній, так і сучасній формі - явище не тільки ганебне, але й небезпечне тим, що фактично всі верстви населення можуть потрапити в кабалу, а захистити власні інтереси у такій ситуації складно. Особливо, якщо постраждала особа не володіє інформацією про те, куди звернутися по допомогу.
Про ті та інші питання, пов’язані з боротьбою з різними формами сучасного рабства, говорили у Мукачівські РДА.
Доповідь по даному питанню озвучила Віра Сватанова - начальник відділу у справах сім»ї та дітей УПСЗН.
Віра Василівна наголосила, що всі державні службовці, всі фахівці служб району повинні бути ознайомлені з діючими нормами законодавства, щоб у разі виявлення випадків торгівлі людьми, надати постраждалому відповідну інформацію, скерувати до правоохоронних органів та інших відомств для допомоги та визначення статусу, або ж застерегти людину від необачних кроків.
Варто зазначити, що доповіді передувала інформаційна акція, яку розгорнули у фойє Мукачівської РДА.
Начальник УПСЗН Олександр Немйо спільно з Вірою Сватановою інформували громадян про ризики потрапити у будь яку форму сучасного рабства. Також під час інформаційної акції були роздані тематичні буклети, що містять координати служб та відомств, до яких людина може звернутися по допомогу.
Відтак, торгівля людьми відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.
Торгівля людьми може відбуватися у різних формах. Серед них:
· торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації;
· торгівля людьми з метою трудової експлуатації (примусова праця та інше);
· торгівля людьми з метою використання у жебракуванні;
· торгівля людьми з метою вилучення органів;
· проведення дослідів над людиною без її згоди;
· примусова вагітність;
· торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах;
· торгівля людьми з метою втягнення у злочинну діяльність;
· усиновлення/удочеріння з метою наживи тощо.
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми - до відділу у справах сім’ї та дітей управління СЗН Мукачівської РДА та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод та надання допомоги.
Особа, якій встановлено статус має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання: медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги; одноразової матеріальної допомоги у розмірі 3 прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років; діти віком від шести до 18 років; працездатні особи; особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.
Як не стати жертвою торгівлі людьми ?
· Уникайте спокусливих пропозицій про роботу, навчання чи шлюб за кордоном, ні в якому разі не довіряйте нікому свої документи, пропозиції швидкого, легкого і великого заробітку не відповідають дійсності.
· Поцікавтеся, чи легальна діяльність фірм, що запрошують вас за кордон і посередників, що співпрацюють з ними на місці (туристичних, шлюбних, з працевлаштування та з організації навчання). Знайдіть в інтернеті адресу запрошуючої фірми.
· Не беріть гроші в борг у сумнівних, малознайомих приватних осіб. Відразу обумовлюйте умови надання та повернення боргу.
Як можна врятуватися у випадку попадання в ситуацію «торгівлі людьми»?
Якщо Ви підозрюєте, що ви самі, хтось із Ваших близьких, знайомих став жертвою торгівлі людьми, негайно повідомте родичам, зверніться в поліцію!
Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:
· Посольства або Консульства України, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.
· Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними.
· Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.
Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся:
на Національну «Гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
· 0 800 505 501(безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
· 527 (безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life)
· до Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» (03122)6-1-62-91
· до управління соціального захисту населення Мукачівської РДА (03131) 3-16-56
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14