Дільничні лікарні Мукачівщини отримали гуманітарну допомогу

В рамках постійної співпраці з благодійним фондом з Італії, яку започаткував керівник району Сергій Гайдай, - соціальні установи, медичні заклади, дитячі будинки та мешканці району отримують гуманітарну допомогу.

Чергова партія складалася з предметів медичного призначення та засобів особистої гігієни для важкохворих людей, тому керівник району спрямував її до дільничних лікарень та Притулку Червоного хреста.

Спільно з головним лікарем Центру первинної медико-санітарної допомоги району (ЦПМСД) Вікторією Лані очільник району передав допомогу медикам та працівникам Притулку Червоного хреста.

Відвідуючи лікарні, керівник району Сергій Гайдай спілкувався як з медиками, так і з пацієнтами, оглянув заклади, обговорив проблематику й перспективи.

Так, у Мукачівському районі, населення якого складає трохи більше, ніж 100 тисяч осіб, функціонують три дільничні лікарні першого рівня медичної допомоги. Медзаклади розташовані по трьох географічних напрямках: с. В. Лучки, смт. Чинадієво, с. Ракошино.

Як зазначила Вікторія Лані, в світлі медичної реформи відбувається чіткий поділ в межах рівнів надання меддопомоги. Навантаження на первинний рівень зростає. Така тенденція зберігатиметься й надалі.

«Медики Мукачівщини постійно працюють над тим, щоб покращувати якість надання медичних послуг населенню, обслуговувати більшу кількість пацієнтів. Дільничні лікарні акредитовані та мають ліцензію на відповідну медичну і лікарську діяльність, видану відповідно до законодавства України, - зазначила Вікторія Лані».

Так, дільничні лікарні мають певну кількість ліжок стаціонарного перебування хворих, лікуються мешканці району й амбулаторно. У лікарнях функціонують лабораторії, кабінети функціональної діагностики, рентген-кабінети, маніпуляційні кабінети, проводяться процедури фізіотерапії, Первинна діагностика належить до компетенції сімейних лікарів, які ведуть прийом хворих у лікарнях. Також працюють «вузькі» спеціалісти: гінекологи, стоматологи, педіатри, проводяться виїзні консультації. У лікарнях створена електронна база даних карток пацієнтів.

На базі лікарень працюють філії Станції невідкладної медичної допомоги.

Разом з тим залишається певний спектр проблем: це і проведення капітальних ремонтів, і переоснащення діагностичних кабінетів із придбанням дороговартісного медичного обладнання. Не вистачає в районі і санітарних машин.

«Україна переживає один з найскладніших періодів – реформування в усіх сферах життя. – констатує очільник району, - медицина також йде шляхом змін, які часом проходять з дискомфортом як для лікаря, так і для пацієнта. В подальшому і функції і значення первинної ланки медицини зростатиме, а лікарі будуть зацікавлені надавати медичні послуги на високому рівні, адже від цього буде залежати їхня заробітна плата, за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». В свою чергу, пацієнти зможуть вільно обирати лікаря й отримувати якісну медичну допомогу.

Керівник району зазначив, що дуже важливо зберегти мережу медичних закладів району, кожен ФАП та амбулаторія – важливі для людей.

«Якщо для проведення ремонтів ще є скромні можливості, то для закупівлі медичного обладнання коштів немає, тому я шукаю інші альтернативні варіанти для фінансування важливих потреб медичних закладів, - акцентує Сергій Володимирович».

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:14