Загроза паводку

Відлига та спричинене нею танення снігу несуть у собі потенційну загрозу паводку та локальних підтоплень. Про готовність запобігти стихійному лиху у зимово-весняний період говорили на засіданні оперативного штабу, яке відбулося під головуванням першого заступника керівника Мукачівської РДА Андрія Данканича.

У роботі оперативного штабу взяли участь керівники та представники служб району, які забезпечують невідкладні заходи при виникненні надзвичайних ситуацій.

Василь Голиш – начальник Мукачівського міськрайонного відділення УДСНС України в Закарпатській області ознайомив присутніх з останніми  прогнозами обласного центру з гідрометеорології  та акцентував, що підвищення температури повітря до до 6-8° тепла й значна кількість снігу, що почне танути, - можуть призвести до локальних підтоплень.

Ще однією небезпекою періоду відлиги є руйнування льодового покриву, сходження льоду за течією й утворення заторів. Накопичення льоду у руслах річок призводить до швидкоплинного підвищення рівня води.

За станом водних об’єктів стежать водники району. Як зазначив керівник Мукачівського МУВГ  Михайло Микуланинець, за аварійно-небезпечними ділянками, у яких може виникнути льодовий затор, ведеться спостереження. Працівниками водної служби проведено очистку водопропускних гідротехнічних споруд та шлюзів-регуляторів від льоду і снігу, підготовано до роботи пересувні насосні станції, проведено пробні пуски.

Роз’яснювальна та попереджувальна робота ведеться і з керівниками громад. Так, селищні та сільські ради попереджено про можливий підйом рівнів та льодохід з проханням звернути увагу на стан захаращеності водотоків в межах населених пунктів, що сприятиме підтопленню дворогосподарств поверхневим внутрішнім сніготалим стоком, рекомендувати для попередження підтоплення провести попередню прочистку присадибних кюветів канав та малих потічків;

В Мукачівському МУВГ створені 3 аварійно-рятувальних бригади, які укомплектовані спецодягом та необхідним спорядженням. Затверджений технологічний комплект машин і механізмів МУВГ, який може  бути  задіяний при  виникненні  надзвичайних ситуацій в період пропуску льодоходу, весняної повені та паводків.         

При необхідності до дезінфекції колодязів питної води готові й фахівці районного відділу Держпродспоживслужби, про що зазначив в.о. керівника відомства Василь Туряниця.

За підсумками наради перший заступник голови адміністрації Андрій Данканич дав відповідні доручення про здійснення скоординованої роботи всіх служб щодо попередження небезпечних ситуацій. Також на засіданні штабу визначили подальший алгоритм дій щодо моніторингу за рівнем води й потенційно-небезпечними ділянками русел річок та водовідвідних каналів.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15