
У Мукачівській РДА відбулася нарада щодо врегулювання проблеми навколо медичного обслуговування мешканців району у Мукачівській ЦРЛ.
В малому залі засідань зустрілися представники району та міста, щоб знайти шляхи до вирішення гострої проблеми, пов’язаної з ненаданням медичної допомоги мешканцям району, яка вже набула суспільного резонансу.
У нараді взяли участь: очільник Мукачівської РДА Сергій Гайдай, голова Мукачівської районної ради Іван Михайло, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги району Вікторія Лані, головний лікар Мукачівської ЦРЛ Ярослав Луп»як та начальник відділу охорони здоров’я Мукачівської міськради Любов Мандзич.
Також були присутні керівники лікувально-профілактичних закладів району, депутати Мукачівської райради та Мукачівської міськради, представники громадськості та журналісти.
Нагальна потреба зібратися у такому складі виникла у зв’язку з ситуацією щодо ненадання медичних послуг мешканцям району у Мукачівській ЦРЛ з початком нового 2017 року.
Пацієнтів з сіл Мукачівщини лікарі ЦРЛ просто відправляли назад до сільських лікарень, амбулаторій та ФАПів, мотивуючи відмову у прийомі та лікуванні недостатнім фінансуванням лікарні з боку Мукачівського району, хоча для потреб мешканців району Мукачівська райрада виділила 26 мільйонів гривень.
Мукачівська ЦРЛ - об’єкт комунальної власності міста, який надає медичне обслуговування мешканців міста та району ІІ рівня та спів фінансується з двох бюджетів : районного та міського за рахунок коштів державної субвенції.
Нарада тривала понад три години, протягом яких і керівники району, і представники закладів охорони здоров’я міста Мукачева, мали можливість висловити свою точку зору щодо причин виникнення проблеми та шляхи її вирішення. Не обійшлося без експресивних виступів, лунали звинувачення та емоційні репліки, звучали навіть вислови політичного забарвлення…
Акцентуючи, що головна мета – це здоров’я мешканців Мукачівщини, Сергій Гайдай, звертаючись до присутніх, зазначив, що Мукачівська ЦРЛ – єдина у всій Україні лікарня, яка є на балансі міста та єдина у якій виникають такі проблеми!
Очільник району наголосив, що за ненадання медичної допомоги існує кримінальна відповідальність. Так, Мукачівською місцевою прокуратурою вже порушено кримінальне провадження щодо ненадання мешканцю району медичної допомоги.
Головний лікар Мукачівської ЦРЛ Ярослав Луп»як зазначив, що медичні послуги для мешканців району можуть надаватися, відповідно до укладеної Угоди та спів фінансування з районного бюджету, яке вважає недостатнім.
За укладання Угоди відповідає Мукачівська районна рада, голова якої Іван Михайло зазначив, що над Угодою працюють, її укладання стає можливим з дати набуття чинності рішення про виділення коштів.
Проте відсутність такої Угоди станом на 01 січня минулого року не заважала лікарям Мукачівської ЦРЛ лікувати мешканців району. Угода була укладена 29 січня 2016 року.
Вікторія Лані озвучила статистику пролікованих хворих з Мукачівського району. Так, 47-48% від загальної кількості пацієнтів стаціонарно проліковано у відділеннях Мукачівської ЦРЛ та 20-25% - пройшли консультування у поліклініці та жіночій консультації.
Також є ще пацієнти, які їдуть на лікування за кордон, та хворі, які не звертаються до лікарів.
«Це найбільш небезпечна ситуація, – зазначила Вікторія Лані, коли медичні заклади та лікарі втрачають довіру людей».
Остаточне резюме зустрічі у широкому форматі підвів голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай:
1. Мешканцям Мукачівщини й надалі будуть надаватися медичні послуги в ЦРЛ
2. Для напрацювання оптимальних шляхів вирішення проблеми за ініціативи очільника району створюється робоча група, до складу якої увійдуть представники медичної сфери міста та району, а також представники депутатських корпусів. Завданням робочої групи стане напрацювання механізмів виходу з проблемної ситуації.
Також голова Мукачівської адміністрації Сергій Гайдай запропонував власне бачення виходу з ситуації:
«Обов’язково потрібно провести підрахунки кількості мешканців району, які працюють у місті, сплачуючи податки до міської казни. Ще один шлях до вирішення проблеми – це оновлення даних приросту населення. В свою чергу, позитивна динаміка – це підстава для звернення до Уряду України та відповідних міністерств щодо збільшення розміру державної медичної субвенції, - зазначив голова адміністрації».
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15