У Мукачівській РДА відбулася оперативна нарада по питанню вжиття термінових заходів для попередження конфліктів на етнічному ґрунті. У нараді взяли участь: керівник району Сергій Гайдай, голова Мукачівської районної ради Іван Михайло, начальник управління соціального захисту населення Олександр Немйо, головний лікар ЦПМСД Вікторія Лані, в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Микола Ващенок, начальник служби у справах дітей Наталія Булеца, в.о. директора Центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, заступник начальника Мукачівського районного відділення поліції Володимир Кеменяш, голови сіл та селища, у якому розташовані ромські поселення, лідери та представники ромських громад.
Відкриваючи зібрання до присутніх звернувся очільник Мукачівщини Сергій Гайдай, який зазначив, що індикатором до проведення наради став трагічний інцидент, який трапився у селі Лощинівка на Одещині. Так, у вбивстві 7 річної дівчинки підозрюють молодого рома, як наслідок – місцеві жителі розгромили ромське поселення, а його мешканці у супроводі поліції покинули село.
«На фоні кримінального злочину розгорівся конфлікт на етнічному ґрунті. Щоб запобігти виникненню конфліктних ситуацій, потрібно винести на поверхню всі проблемні моменти, обговорити їх на напрацювати спільні компромісні рішення, – відзначив Сергій Гайдай.»
У Мукачівському районі, який найбільший в області за кількістю населених пунктів, ромське населення проживає на території 11 сільських та селищної рад: Чинадіївська, Страбичівська, В. Лучківська, Ракошинська, Чомонинська, Серненська, Жнятинська, Павшинська, В. Визницька, Обавська, Зняцівська.
Про це повідомив під час виступу начальник управління соціального захисту населення Олександр Немйо.
Як зазначив Олександр Олександрович, станом на 01.10.2016 року на обліку в управлінні соцзахисту знаходиться 386 сімей з числа ромського поселення, які користуються пільгами із 50% знижкою за оплаті за комунальні послуги.
Загальна кількість отримувачів державної соцдопомоги сім’ям з числа ромського населення складає 936 сімей, а місячний фонд виплати сягає 2 мільйони 73 тисячі гривень!
Здебільшого, мешканці Мукачівщини ромської народності оформляють такі види державної допомоги, як: виплата по вагітності та пологам, одноразова допомога при народженні, виплата одинокій матері та виплати малозабезпеченим сім’ям.
Разом з тим, більшість ромських сімей проживає бідно, в антисанітарних умовах, а діти – недоглянуті та часто залучаються до жебракування. Важливою проблемою залишається доцільність використання «дитячих» коштів одинокими матерями, тобто в інтересах дітей. Для відстеження ситуації та з метою захисту інтересів дітей при Мукачівській РДА, відповідно до Розпорядження голови РДА, створена спеціальна комісія, яка здійснює виїзди та перевіряє сім»ї, що отримують матеріальну допомогу від держави. Але часто комісія зустрічає агресивну реакцію з боку представників ромського населення.
Сергій Гайдай звернувся до представників ромських поселень з проханням донести до мешканців постелень важливу інформацію: метою комісійних обстежень є не припинення виплат, які гарантовані державою, а моніторинг доцільності використання коштів матерями та спонукання їх для належного виконання обов’язків.
Крім питань соціального плану, на нараді обговорили й ряд інших важливих моментів, що стосуються життя ромських громад та які потрібно приводити у відповість до законодавчих актів. Зокрема, це і питання реєстрації за місцем проживання, виготовлення документів на право власності житла або земельної ділянки, вводу житла в експлуатацію та інше. Піднімалося питання щодо обліку гужового транспорту, який також є учасником дорожнього руху.
Окрему увагу було приділено питанню медичного забезпечення населення ромської національності та проведенню просвітницької роботи з молоддю щодо здорового способу життя.
Важливим акцентом у контексті наради стало питання про створення органів самоорганізації у самих ромських поселеннях, мета яких стати виконувати комунікаційну функцію між державними структурами та ромською громадою, проводити роз’яснювальну роботу та спільно з районною владою сприяти у інтеграції ромів до сучасного суспільства.
«Мукачівщина – район, де проживають багато національностей. Питання міжетнічної та міжконфесійної толерантності не стоїть гостро, але в частині збереження суспільної рівноваги потрібно працювати постійно, - акцентує Сергій Гайдай, - комунікація з представниками всіх національних меншин у широкому форматі дасть нам можливість виявляти та випереджати виникнення конфліктів, у тому числі на етнічному ґрунті.»
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15