Керівник Мукачівської райдержадміністрації Сергій Гайдай провів зустріч з представниками ЄОТС ТИСА. Мукачівщину з робочим візитом відвідали: Андреа Сабоне Цап – директор ЄОТС у місті Кішварда (Угорщина) та Пете Мартон – менеджер – аналітик Центральноєвропейської служби по допомозі в транскордонних ініціативах «Central European Service for Cross-Border Initiatives» (CESCI)
Зустріч мала ознайомчий характер та покликана започаткувати співпрацю Мукачівського району та Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА. Очільник району Сергій Гайдай презентував Мукачівщину, акцентувавши на концепції розвитку району, підкресливши його основні переваги та потенційні можливості та зауваживши на проблемах, які потребують вирішення.
«Мукачівщина – унікальний край, який має вигідне географічне розташування. Логістичні переваги дають «зелене» світло для розвитку туризму, сільського господарства, втіленню інвестиційних проектів, - каже Сергій Гайдай, - у кожному з цих сегментів можна знайти площину для співпраці з ЄОТС ТИСА та спільно реалізувати соціальні, екологічні та інфрастуктурні проекти».
Іноземні гості цікавилися проблемами району та баченням очільника РДА щодо шляхів їх вирішення. Детально зупинялися на таких аспектах, як: поганий стан доріг та дорожньої інфраструктури, необхідність відновлення сільського господарства, зокрема, виноробної галузі, посиленню соціального захисту населення, проблем водопостачання та водовідведення.
Сергій Гайдай зазначив, що Мукачівщина вже започаткувала добросусідські відносини та двосторонню співпрацю з угорським містом Дьондьош, з мером якого нещодавно було підписано двосторонню угоду про партнерські взаємини.
Співпраця з Європейським об’єднанням територіального співробітництва ТИСА – також є бажаною. Та, у випадку реалізації конкретних проектів, - буде максимально ефективною для громади та прозорою для суспільства.
У ході зустрічі сторонами було напрацьовано кроки подальшої взаємодії, щоб спільно реалізувати важливі для життя громад району проекти.
Довідка:
Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА є першим проектом в Україні, об’єднанням, створеним між країною-членом ЄС та третьою країною. Це не тільки яскраве свідчення тісної співпраці прикордонних областей обох країн, але й закріплення щирих намірів співпрацювати у новому форматі заради реалізації спільних інвестиційних та культурно-освітніх проектів.
У 2015 році керівники 12 обласних рад 5-и країн: Закарпатська (Україна), Кошице (Словаччина), Марамуреш та Сату-Маре (Румунія), Воєводина (Сербія) та 7 східних областей Угорщини: Саболч-Сатмар-Берег, Яс-Надькун-Сольнок, Гевеш, Гайду-Бігар, Чонград, Бач-Кішкун, Боршод-Абауй-Земплен підписали Спільну декларацію про наміри щодо «Міжнародного співробітництва територіальних органів місцевого самоврядування в басейні річки Тиса».
Мета: створення довгострокової системи відносин відповідно до Стратегії ЄС для Дунайського регіону, що передбачає: у короткостроковій перспективі – підписання Угоди про співробітництво; у середньостроковій – створення Європейського об’єднання територіального співробітництва (EGTC); у довгостроковій – створення збалансованого транскордонного ЕКОРЕГІОНУ ТИСА з метою реалізації конкретних економічних, транспортних, екологічних, водогосподарських та інфраструктурних проектів.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15