Жнива… Гаряча пора літа приносить плоди важкої хліборобської праці. До збору озимих зернових культур готуються і в Мукачівському районі. Сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства та господарі готують техніку, комбайни, які вийдуть у поля, щоб вчасно зібрати новий урожай.
Про підготовку до збору колосових культур урожаю 2016 року говорили сьогодні на нараді у Мукачівській РДА, яка відбулася під головуванням в.о. голови Мукачівської РДА Андрія Данканича.
Заступник начальника управління агропромислового розвитку Мукачівської РДА Петро Поминчук повідомив, що з метою своєчасного проведення весняно-польових робіт, догляду за посівами озимих культур проведено комплекс організаційно-технічних заходів.
Також Петро Володимирович зазначив, що по всіх категоріях господарств району озимих зернових колосових до збирання підлягає 6297 га, в т.ч. озимого ячменю 181,5 га, з них по сільгоспвиробниках – 1731га, 4566га у населення. Посіяно ярих і зернобобових без кукурудзи 1108,6га, в т.ч. 208,6га по сільгосптоваровиробниках. До збирання підлягають зернові колосові на площі 7447,6 га, в т.ч. по сільгоспвиробниках 1981,6 га, у населення – 5466 га.
З інформацією про готовність техніки виступив головний спеціаліст управління Екман І.О., який повідомив, що для збирання зернових колосових в районі є в наявності 90 зернозбиральних комбайнів, з них 30 у сільгосптоваровиробників, 60 у населення. Коефіцієнт технічної готовності складає – 0,96. Навантаження на 1 зернозбиральний комбайн всього по району складає 82,8га, у сільгосптоваровиробників – 66,1га. Незважаючи на неодночасність дозрівання зернових та, відповідно, збирання (озимий ячмінь, озима пшениця, ярі зернові) є можливість закінчити жнива в оптимальні терміни. В період підготовки зернозбиральної техніки до жнив зверталась увага на укомплектування комбайнів первинними засобами пожежогасіння, медичними аптечками, пристосування проти втрат зерна. Проводилось заняття з пожежотехнічного мінімуму з посадовими особами, механізаторами і працівниками зайнятими на збиранні зернових, згідно вимог правил пожежної безпеки.
Провідний інспектор управління Мацола М.М. доповів, що в даний час в господарствах готуються токи, склади для приймання зерна, проводиться фумігація, готується вагове господарство.
На нараді було наголошено на необхідності розроблення схематичних планів протипожежного захисту врожаю, в яких вказати смуги прокосів та обораних протипожежних смуг хлібних масивів, а також на проведенні робіт по догляду за ярими культура, захисту від шкідників, хвороб та бур’янів.
Підсумки наради підвів Ілля Йовбак – начальник управління агропромислового розвитку Мукачівської райдержадміністрації.
Завершуючи нараду, в.о. керівника району Андрій Данканич зазначив:
«Хліборобська праця завжди була основою сільського господарства Мукачівщини. Сприятливі кліматичні умови, родюча земля, а найголовніше – працьовиті господарі та фахівці сільгосппідприємств – це і є перспектива села, економічна незалежність якого – у пшеничному колосі.»
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15