У п’ятницю, 19 вересня, голова Мукачівської районної державної адміністрації Василь Пашкуляк провів нараду з головами сільських та селищних рад, у якій взяли участь: перший заступник голови РДА Андрій Данканич, керівник апарату РДА Олександр Чекан, а також керівники територіальних підрозділів центральної виконавчої влади, служб району, структурних підрозділів та апарату РДА.
Присутні розглянули широке коло питань. По-перше, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги району Лані В.Ю. детально проаналізувала роботу відділу охорони здоров’я РДА за 2011-2012 рр. та Центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району за 2013-2014 рр.; по-друге, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури РДА Лендєл І.Й. розглянув питання підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та бюджетних установ району до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 рр. Також було заслухано доповідь начальника фінансового управління РДА Бисаги І.А. щодо попередніх підсумків виконання місцевих бюджетів району за 9 місяців поточного року. Зі спільною доповіддю про стан матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць на позачергових виборах до Верховної Ради України, що відбудуться 26 жовтня, виступили: начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА Попович І.І., начальник відділу фінансово-господарського забезпечення апарату РДА Живага А.І. та заступник начальника по технічній експлуатації ЦТП №7 м. Мукачево КоноваловО.М.
«Співставляючи медицину, наприклад, з економікою, скажу так - вона не перша, але і не друга в списку пріоритетів, - зазначив Василь Пашкуляк. - Тобто охорона здоров’я, соціальна сфера, економіка, культура, освіта, спорт, тобто всі сфери суспільного розвитку, повинні бути рівнозначними для органів влади Мукачівщини. Про це прошу вас пам’ятати, шановні голови сільських і селищних рад, і вже сьогодні закладати фундамент для вирішення тих питань, які є Ахіллесовою п’ятою в кожному конкретному населеному пункті».
В рамках даної публікації хочеться навести бодай кілька позитивних фактів вирішення найактуальніших проблем району, наприклад, у сфері охорони здоров’я, про які поінформувала учасників наради головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги району Лані В.Ю.:
· Отже, за період 2013 р. та непростого 2014 р. Центру вдалося 100% забезпечити пільгову категорію населення безкоштовними рецептами на суму – 618,8 тис. грн., відшкодовано рецепти для нефрологічних хворих на суму – 133,6 тис. грн., на виконання «Районної програми лікування нефрологічних хворих Мукачівського району на 2012-2015 роки», відшкодовано вартість лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на суму – 140,0 тис.грн.
· Проведено заміну побутових газових лічильників в 5-ти установах, а також придбано 2 газових котли для заміни в котельні Ракошинської ДЛ, відповідно до актів-вимог Мукачівського РЕМ закуплено та проведено заміну електролічильників в 30 установах.
· Видатки на харчування та медикаменти приведені до норми: харчування з розрахунку 20 грн. на 1 ліжкодень, медикаменти з розрахунку 30 грн. на 1 ліжкодень.
· Відкрито лабораторію при АЗПСМ Клячаново та АЗПСМ Кольчино, придбано лабораторне обладнання для АЗПСМ Клячаново, проведено поточний ремонт приміщення Кольчинської АЗПСМ на загальну суму – 144,7 тис. грн. Телефонізовано ФАПи сіл Руське, Чопівці, Медведівці та Кузьмино, замінені радіотелефони на стаціонарні телефони, придбано кушетки оглядові на загальну суму 75 тис.грн., та твердий інвентар на 48,5 тис.грн.
· Виконано ряд ремонтних робіт по ЛПЗ на загальну суму 230,0 тис.грн., а саме: капітальний ремонт системи опалення, гарячого та холодного водопостачання, будівництво газопостачання, капітальний ремонт каналізаційної мережі для Обавської АЗПСМ та реконструкція АЗПСМ с. Кальник.
«Водночас, варто пам’ятати й про те, що хоча протягом останніх 5 років на базі ФАпів відкрито 5 амбулаторій, відновлено роботу 3 ФАПів та придбано будівлю для відкриття ФАПу в с. Жборівці, - зазначила Вікторія Юріївна, - існує ще 9 сіл з населенням понад 1000 жителів де відсутні амбулаторії та 3 села при кількості більше 500 жителів де відсутні ФАПи, а у 17 населених пунктах немає взагалі закладів охорони здоров’я. А, мабуть, найболючішим питанням сьогодення є негайне вирішення проблеми забезпечення санітарним транспортом для 8-ми установ ЛПЗ району, в яких наявний транспорт знаходиться в експлуатації більше 20-25 років. Також існує потреба в забезпечені належним водопостачанням 19 установ району».
З подібним детальним описом фактичного стану справ та запланованих конкретних заходів щодо розв’язання намічених задач та усунення недоліків у різних сферах виступили Лендєл І.Й., Бисага І.А., Попович І.І., Живага А.І. та Коновалов О.М.
Лаконічний загальний висновок учасників наради такий: за наявності достатнього фінансування (а на сьогодні сільські бюджети виконано на 109,3 %; селищні на 104,8%, а загалом план районного бюджету виконано на 104,4%.), виваженого підходу, співпрацюючи з владою, депутатським корпусом району, будь-які означені проблеми можна вирішити в стислі строки, реалізуючи програму дієвої та соціально-орієнтованої політики органів влади Мукачівщини.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:17