7 березня в архівному відділі Мукачівської районної державної адміністрації відбулося відкриття документальної виставки «Архіви до 200 річного ювілею Великого Кобзаря».

Тут, представлені фото та архівні документи, що висвітлюють народження, життєвий шлях Тарасової долі. Відкривають виставку документи біографічного характеру. Перший і найголовніший з них – це запис у метричній книзі церкви Іоанна Богослова села Моринці Звенигородського повіту Київської губернії про народження Тараса. Велика увага зосереджена на документах, що висвітлюють дитинство та юність Шевченка, перебування у наймах, службу панським «козачком», дорослішання і нарешті звільнення з кріпатства.

Низка тематичних добірок документів стосуються ключових творів Тараса Шевченка, зокрема, поетичної збірки «Кобзар», творів «Катерина», «Думи мої», Гайдамаки», «Назар Стодоля», «Наймичка», «Лілея» та інші.

Представлено документальні свідоцтва про діяльність Кирило–Мефодіївського товариства, арешт, суд та вирок Тарасу Шевченкові. Це – листування вищих державних органів, протоколи допитів, листи друзів поета, які намагалися пом′якшити його долю.

Повернення із заслання та останній період життя Тараса Шевченка розкривають документи як офіційного, так і приватного походження: поліцейські рапорти, повідомлення вищих державних органів, приватне листування з друзями та знайомими.

Зважаючи на потужну постать поета та вплив його творчої спадщини на українців, імперська влада вдавалася до введення обмежень, вилучення вже надрукованого, а часом і заборони проводити офіційні та громадські заходи із вшанування пам′яті Тараса Шевченка, друкував та поширювати його твори.

Висвітлено заходи із вшанування пам′яті Шевченка встановлення пам′ятників, присвоєння імені поета вулицям, навчальним закладам, театрам, музеям заповідникам та іншим установам загальнодержавного значення.

Виставка діюча. Запрошуємо всіх!

 

 

 

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:17