У вівторок, 26 листопада, у малому залі райдержадміністрації відбулася конференція присвячена річниці Всеукраїнського референдуму щодо підтвердження Акту проголошення незалежності України.

Конференція відбулась за участі заступника голови Мукачівської районної державної адміністрації Оксани Біров, Федора Рубіша – етнографа, історика, дослідника, Валерії Чучмар – учителя історії, директора Великолучківської ЗОШ І-ІІ ступенів, Оксани Русин – завідувача архівного відділу райдержадміністрації, Юрія Федорчука – голови громадської ради при Мукачівській райдержадміністрації, Ганни Дорош – директора центральної районної бібліотеки, представників районної ради організації ветеранів України на чолі з головою Іваном Качуром, представників відділу освіти райдержадміністрації.

1 грудня 1991 року відбулася історична подія – в Україні було проведено референдум, що затвердив Акт проголошення незалежності України. Цей референдум мав не тільки юридичне і міжнародне, але і велике психологічне значення, оскільки він продемонстрував прагнення народу України щодо свого самостійного майбутнього.

Всього у народному волевиявленні взяли участь 31 891 742 громадян, або 84,18% від загальної кількості внесених до списків. Ствердну відповідь на питання бюлетеня – «Так, підтверджую» - дали 90,32% голосуючих (28 804 071 особа). Проти – «Ні, не підтверджую» - проголосувало 7,58%.

Результат референдуму мав величезне значення, адже це дозволило Україні затвердитися на міжнародній арені як незалежній державі. До 1 грудня 1991 року формально незалежну Україну не визнала жодна країна, а вже 2 грудня 1991 року незалежність нашої держави визнали Польща та Канада, пізніше – вся світова спільнота.

Зазначені події однозначно утвердили Україну як незалежну та суверенну, демократичну, правову, соціальну державу, повноцінного суб’єкта міжнародних правовідносин. Україна стала будувати відносини з іншими державами на основі взаємної поваги суверенітету, незалежності та територіальної цілісності, невтручання у їхні внутрішні справи, розвитку всебічних політичних, економічних і культурних зв’язків.

Тож на конференції було обговорено історичні передумови виникнення інституту референдуму, відзначено складні суспільно-політичні умови проведення Всеукраїнського референдуму в Україні 1 грудня 1991 року, роль органів державної влади і місцевого самоврядування у проведенні референдуму 1991 року, переглянуто різного роду агітаційні листівки, протоколи й інші документи, проаналізовано спільні і відмінні ознаки референдуму з іншими формами народовладдя та політико-правові наслідки Всеукраїнського референдуму в Україні 1991 року.

Завершуючи дійство, Оксана Біров зазначила:

"Події 1 грудня 1991 року стали епохальними у нашій історії. Це волевиявлення народу визначило шлях до створення суверенної і соборної Української держави, розбудови демократичного суспільства, в якому поважаються права й гарантуються свободи громадян. Ми з вами добре розуміємо, що без нашої злагодженої роботи на благо країни, рідного краю неможливий рух уперед. Ми повинні пам’ятати ці події, та ділитися ними з нашими дітьми, онуками, щоб жодна історична віха не була забутою Ця подія стала знаковою в утвердженні української державності, тому на виконання завдань глави держави, ми повинні сприяти заходам, що націлені на консолідацію української державності. Я хочу подякувати всім вам за вашу самовіддану працю, за підтримку один одного, за активне розуміння нашої спільної мети. Успіх України, і зокрема нашого краю залежить від кожного з нас, він зростатиме з нашою працею, єдністю і взаємною підтримкою".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18