24 жовтня на Мукачівщині відбулось урочисті заходи з нагоди відзначення Дня визволення Закарпаття та України від фашистських загарбників.
28 жовтня, 69 років тому, радянські війська після важких років боротьби проти німецько-фашистських загарбників остаточно звільнили Закарпаття і Україну. Довгі три роки наша держава була окупована нацистами, які завдали багато горя і втрат нашому народу. Але завдяки мужності та героїзму співвітчизників, країна вистояла в смертельній боротьбі, відродилася з руїн і згарищ.
Відзначення в Мукачівському районі цієї знаменної події почалося із поминальної панахиди в честь воїнів, що загинули захищаючи батьківщину в Свято-Покровському чоловічому монастирі в селі Ракошино, де поминальну панахиду відслужив архимандрит Митрофан. Після чого, у чотири напрямки району роз`їхались голова райдержадміністрації та його заступники.
Загалом, представники влади, а це і голова районної державної адміністрації Едуард Лукіч Дуда і голова районної ради Іван Петрович Михайло, перший заступник голови райдержадміністрації Галина Романівна Гороховська, заступники Олександр Юлійович Балега та Оксана Золтанівна Біров, керівники структурних підрозділів, управлінь та відділів РДА побували у восьми населених пунктах району: Ракошино, Зняцево, Страбичево, Горонда, Чинадієво, Лецовиця, Лалово та Макарьово.
В кожному з напрямків, яке відвідало керівництво району були свої урочисті заходи й програми не менш цікаві й різноманітні одна від іншої, та в загальному, свято «години реквієму» відбувалось з великою пошаною до померлих. Майже в кожному відвіданому населеному пункті у заходах взяли участь члени підпільного руху, учасники бойових дій, ветерани Великої Вітчизняної війни. В церквах відслужені молебні за загиблими. До кожного пам`ятника, монумента, обеліска, що стоять на честь воїнам-визволителям були поставлені квіти, вінки, гірлянди, свічки.
«Ми з особливими почуттями відзначаємо 69 річницю визволення України від фашистських загарбників. З радістю – за відвойоване право жити в незалежній державі, яка впевнено рухається до Європи, з болем – за мільйонами загиблих на полях битв. Найважливіше для нас та прийдешніх поколінь – робити все для того, щоб кожен з ветеранів відчув себе потрібним суспільству, щоб кожен з тих, хто зробив для нас безхмарне й мирне небо над головою відчував нашу ласку, доброту й допомогу, а наші нащадки не забували й поважали наших воїнів-визволителів» – підкреслив на завершення урочистостей Едуард Дуда.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18