Відзначення Дня партизанської слави на Мукачівщині

19 вересня у селі Бабичі, на Мукачівщині, відбулось святкування Дня партизанської слави та районна зустріч учнів-активістів експедиційних загонів «Стежками минулого». Урочистостям в музеї партизанської слави передувала подія покладання герлянди та свічок-памяті учнями-активістами волонтерських організацій до пам’ятника загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни «Скорботна мати» в селі Лецовиця.

Відзначення Дня партизанської слави вже стало традицією, що є символічною даниною всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. У районній зустрічі взяли участь Оксана Золтанівна Біров, заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації, ОлександрОлександрович Товт, начальник відділу освіти райдержадміністрації, Михайло Іванович Щербан та ІванМиколайович Кречковський - учасники партизанського руху часів Великої Вітчизняної війни, Іван Дмитрович Качур, голова Мукачівської районної організації Ради ветеранів України, Василь Васильович Гонак, заступник голови Мукачівської районної організації Ради ветеранів України, а також педагоги-організатори, керівники та активісти учнівських експедиційних загонів загальноосвітніх навчальних закладів.

Словами вітання від імені голови Мукачівської райдержадміністрації ЕдуардаЛукіча Дуди привітала присутніх з цим величним святом Оксана Золтанівна: «Вітаємо Вас, сильних духом, мужніх захисників вітчизни з Днем партизанської слави! Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внескународних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Найважчі та найжорстокіші випробування випали на долю нашого народу у роки Другої світової війни. Мільйони українців в тому числі й закарпатці, пройшли крізь це пекло і не скорилися. Партизанський рух був масовим виявом високого патріотизму сотень тисяч добровольців самовіддана боротьба яких за свободу вважається одним із важливих чинників перемоги над ворогом. Збройний спротив загарбникам чинили понад мільйон народних месників, 46 партизанських з`єднань, близько двох тисяч загонів і розвідувально-диверсійних груп. Антифашистський опір Українського народу – це історія героїзму і жертовності наших батьків і дідів. Наш святий обов’язок берегти пам'ять про мужність оборонців і визволителів рідної землі. З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім,кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Низько вклоняємося Вам, дорогі ветерани, івисловлюємо щиру подяку за Ваш подвиг і перемогу, за розуміння й батьківську підтримку в побудові незалежної України. Здоров`я, щастя, добра й благополуччя Вам і Вашим родинам!». І особисто від себе додала: «Наш святий обов’язок – ніколи не забувати про жертовність, мужність та звитягу всіх борців за волю рідної землі. Хай Вам Бог дарує довгих років життя, щастя, радості, сімейного затишку та добробуту, активному участі у патріотичному вихованні підростаючого покоління! Звертаюся до Вас волонтери із великим проханням – берегти цю пам`ять, тому що ми, наступні покоління увічнюємо добу цих величних подій!».

Заступником голови Мукачівської райдержадміністрації Оксаною Біров учасникам партизанського руху МихайлуЩербану та ІвануКречковському було вручено грамоти за активну участь у патріотичному вихованні молоді, активну громадську позицію у справі побудови незалежної України та з нагоди Дня партизанської слави.

Після слів вітання учні шкіл та волонтери району розповідали про партизанський рух на Закарпатті в роки Великої Вітчизняної війни, читали вірші та показували театральні вистави про ратне життя іподвиги підпільників.

«Головне завдання діяльності учнів-активістів експедиційних волонтерських загонів – зробити все можливе, щоб пам'ять про ту жахливу війну, і про людей, які брали і ній участь, якнайдовше залишались у свідомості прийдешніх поколінь. Робота в цьому напрямку триває не перший рік, а про їхні дослідження і пошукові знахідки йшлося у звітуванні голів учнівських експедиційних загонів. Учні, що є учасниками загонів, збирають матеріали про історію будівництва пам’ятників загиблим воїнам-односельчанам, фіксують спогади ще живих учасників партизанського руху, вишукують цінні світлини і фотоматеріали. Але з кожним роком залишається все менше і менше тих людей, які, не шкодуючи свого життя, на полях війни наближали День Перемоги. Робота ще має бути проведена значна і її потрібно проводити якнайшвидше, поки серед нас ще є живі учасники тих подій. І гасло у цій роботі має бути одне «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» - відмітив заступник голови Мукачівської районної організації Ради ветеранів України та голова волонтерського центру при Раді ветеранів України Василь Гонак.

Пам'ять про подвиги  партизанів залишиться з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче - життя. Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу житимуть вічно!

 

 

 

 

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18