У четвер, 12 вересня, в малому залі засідань за участі заступника голови Мукачівської райдержадміністрації Оксани Золтанівни Біров відбулося засідання «круглого столу» з працівниками районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді щодо нововведень, які стосуються запровадження змін законодавства.

Закон України «Про зайнятість населення» розроблений на виконання соціальних ініціатив Президента України і спрямований на впровадження активної політики зайнятості та створення нових робочих місць. Законом запроваджується низка компенсаційних пільгових програм, які мають зацікавити як роботодавців, так і населення, що працевлаштовується. Спеціалістами служби зайнятості щоденно ведеться роз'яснювальна робота щодо соціальних послуг на нових законодавчих засадах як серед незайнятого населення, так і серед роботодавців.

Відкриваючи захід, Оксана Золтанівна відзначила, що заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і, безпосередньо впливає на рівень життя населення. Спеціалісти Мукачівського районного центру зайнятості розповіли про ситуацію на ринку праці району, наголосили на важливості співпраці районного центру зайнятості з соціальними партнерами, роботодавцями та акцентували увагу присутніх на тому, що саме Закон України «Про зайнятість населення» дає можливість посилити соціальний захист безробітних, стимулює роботодавців легалізувати діючі та створювати нові робочі місця.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Вікторія Тарахонич розповіла про всі новації законодавства про працю як для населення та і для роботодавців. Одним із нововведень є стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, пільг для роботодавців, які будуть працевлаштовувати молодь на перше робоче місце, інвалідів, осіб віком від 50 років, одиноких батьків, батьків, які виховують дітей до 6 років і дітей-інвалідів, та інших безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних громадян строком не менше ніж на два роки (ст.14, ст.26, ст.27, ст.28,ст.29,ст.35,ст.52, ст.53 Закону України «Про зайнятість населення»). Суттєві зміни, які відбулися і в організації оплачуваних громадських робіт. Для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер ( ст.31 Закону України). В ст. 50 Закону наголошено на правовій відповідальності роботодавців за недотримання норм Закону України «Про зайнятість населення» в частині фінансових і адміністративно-господарських санкцій.

Так, роботодавці  мають право: проводити добір працівників безпосередньо або через територіальні органицентрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, чи суб'єкта господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні; взаємодіяти з органами Державної служби зайнятості у створенні банку даних про вільні робочі місця, сприянні працевлаштуванню безробітних та визначенні перспективної потреби у кадрах; одержувати від служби зайнятості безоплатно інформацію про пропонування робочої сили, послуги з добору і направлення на працевлаштування незайнятого населення, у тому числі осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; брати участь в організації та проведенні громадських робіт, організовувати та проводити інші види робіт тимчасового характеру та ін.

Даною статтею роботодавцям забороняється: висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру в оголошеннях (рекламі) про роботу та під час проведення добору працівників, а також вимагати від осіб, які шукають роботу, подання відомостей про особисте життя; застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії,спрямовані на приховування трудових відносин та ін.

Для запрошених фахівців із соціальної роботи Мукачівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Мукачівського районного центру зайнятості Ірина Геленич, розповіла про всі основні моменти, що стосуються працевлаштування недостатньо конкурентоспроможних громадян та тих осіб, з якими спеціалісти центру спілкуються в повсякденній роботі. Слід наголосити, що клієнтами Мукачівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є те населення Мукачівського району, яке з тих чи інших причин опинилося у важких життєвих ситуаціях, і завданням як спеціалістів соціального центру так і фахівців служби зайнятості – є допомога в тих питаннях, які б допомогли подолати життєві негаразди. На особливостях працевлаштування недостатньо конкурентоспроможних громадян та деяких інших осіб, у своєму виступі зосередив увагу спеціаліст державної інспекції з питань праці в Закарпатській області з додержання вимог законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Іван Хланта. При перевірках дотримання законодавства щодо працевлаштування зазначених категорій серед основних порушень є – недотримання законодавства щодо працевлаштування неповнолітніх, скорочення тривалості відпуски матерів з дітьми, залучення до нічних та понаднормових робіт без згоди працівника тощо.

Підбиваючи підсумки роботи «круглого столу», його учасники дійшли згоди, що застосування нових норм законодавства потребує певних змін та вдосконалення. Конструктивний діалог щодо напрямів подальшої співпраці зі службою зайнятості, може відбуватися тільки за ініціюванням сторін соціального діалогу: районної влади, місцевого самоврядування та роботодавців.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18