8 липня, під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Олександра Чекана проведено засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. На засіданні обговорено питання попередження сімейного насильства в районі та здійснено аналіз випадків скоєного насильства в сім’ї.
Також, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віра Сватанова довела до відома членів комісії статистичні дані стосовно скарг громадян на насильство в сім’ї протягом ІІ кварталу 2016 року. «Потрібно відмітити, що протягом II-гокварталу поточного року зареєстровано 53 звернення щодо вчинення насильства в сім’ї. Загальна кількість звернень за перше півріччя складає 81 звернення( в порівнянні з минулим роком- 80). Всі звернення за другий квартал носять психологічний характер, із яких 43 випадки скоєні внаслідок алкогольного сп’яніння, в тому числі внаслідок сп’яніння обидвох учасників – заявника та правопорушника – 14 випадків. Всього винесено 1 офіційне попередження, та застосовано до 37 правопорушників адміністративне стягнення, до 11 застосовано громадські роботи, з іншими проведено профілактичні бесіди, до 3 застосовано адміністративний арешт.
По всіх випадках проведено з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї, за наслідками чого, близько 40% потерпілих внаслідок насильства, звернулися із заявою внаслідок алкогольного сп’яніння правопорушника, однак сім’ї характеризуються позитивно, ці випадки носять винятковий характер» - повідомила Віра Василівна.
До відому членів Координаційної ради доведено основні принципи Конвенції Ради Європи «Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», яка готується Україною до ратифікації.
Розглянуті питання щодо стану гендерної рівності в Україні, з метою сприяння рівного правового статусу жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства, на забезпечення втілення гендерних стратегій та утвердження в реальній практиці гендерної рівності у суспільстві.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19