3 березня 2016 року в приміщенні архівного відділу Мукачівської районної державної адміністрації відктито виставку «Шевченківські дні. Вшанування пам'яті Великого Кобзаря».
На виставці експонуються архівні документи та фотоматеріали, що присвячено 202 –річчю від дня геніальному поету, художнику, етнографу та громадському діячу. Постать та творчість Шевченка стала основою формування сучасної української нації, для його творчості характерне глибоке розкриття духовного багатства українського народу, осмислення минулого, сучасного й майбутнього України.
Відкривають виставку документи біографічного характеру. Перший і найголовніший з них – це запис у метричній книзі церкви Іоанна Богослова села Моринці Звенигородського повіту Київської губернії про народження Тараса. Велика увага зосереджена на документах, що висвітлюють дитинство та юність Тараса, перебування у наймах, службу панським «козачком», і нарешті звільнення з кріпацства.
Низка тематичних добірок документів стосуються творів Тараса Шевченка , зокрема, поетичної збірки «Кобзар», творів «Катерина», «Думи мої», «Гайдамаки», «Назар Стодоля», «Наймичка», «Лілея» та інших.
Повернення із заслання та останній період життя Тараса розкривають документи як офіційного, так і приватного походження: поліцейські рапорти, повідомлення вищих державних органів, приватне листування з друзями та знайомими.
Були у березні й інші виставки, так, у приміщенні архівного відділу Мукачівської районної державної адміністрації 14 березня 2016 року відкрито виставку архівних документів та фотоматеріалів на тему «Карпатська Україна. Августин Волошин».
На виставці експонуються архівні документи, що розкривають її зміст, а семе: цікаві фотокопії членів Уряду Карпатської України з Августином Волошиним (1939 рік), делегати 1 Надзвичайного з'їзду Рад під час голосування (січень 1937 року), мітинг трудящих міста Ужгород, присвяченний воз'єднанню Закарпаття з Радянською Україною, делегація з Рахова на 1 з'їзді Народних Комітетів Закарпатської України, демонстрація жителів Мукачева на підтримку Маніфесту про воз'єднання з Радянською Україною. Представлено копію оригіналу Маніфесту 1 з'їзду Народних Комітетів, який постановив воз'єднати Закарпатську Україну зі своєю Великою матір'ю Радянською Україною і вийти зі складу Чехословаччини. А також включити Закарпатську Україну до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19