Загони оборони створять у кожному районі з добровольців, але у зону АТО їх не відправлятимуть - вони охоронятимуть лише ту місцевість, де сформовані.
Відповідно до законів України «Про оборону України», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на виконання спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 14.05.2014 року № Д-322/1/16дск, розпорядження першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 21.05.2014 року № 1090, в Мукачівському районі прийнято спільне рішення голови райдержадміністрації та військового комісара Мукачівського ОМВК щодо формування загонів оборони на території району.
В загони оборони залучаються найбільш ініціативні, патріотично налаштовані громадяни, керівники установ, організацій різних форм власності, представники військово-патріотичних організацій, депутати сільських (селищних) рад, члени громадських формувань з охорони громадського порядку, члени товариств мисливців та рибалок України.
Загони оборони залучаються до виконання заходів територіальної оборони виключно в межах адміністративно-територіальних одиниць, де вони сформовані.
Відбір та призначення до загонів оборони громадян України від 18 до 60 років переважно на добровільній основі. Досвід військової служби вітається, але не обов'язковий.
Комплектування офіцерських посад здійснюється офіцерами запасу, які мають лідерські якості та спроможні забезпечити керівництво загонами оборони.
Призов до загонів оборони проводиться тільки придатних до військової служби військовозобов’язаних, які не мають судимостей та по яких не проводяться слідчі дії правоохоронними органами.
Автомобільний транспорт по потребі залучається у підприємствах, установах, організаціях району незалежно від підпорядкування та форм власності по заявці районного військового комісара.
Основні завдання загонам оборони:
охорона будівель органів виконавчої влади та місцевого самоврядування;
охорона важливих об’єктів та комунікацій району;
розгортання блокпостів та несення служби на них;
здійснення пішого патрулювання та патрулювання на автомобілях в межах населених пунктів району;
боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та мародерами;
підтримання безпеки та правопорядку в районі;
організація руху опору або партизанських загонів – у разі захоплення противником території району.
В мирний час проведення занять з особовим складом загонів оборони здійснюється на добровільній та безоплатній основі, в тому числі у вечірні часи, вихідні дні.
Заняття проводяться з тактичної, спеціальної та вогневої підготовки.
Самі загони повноцінно розгортатимуть свою діяльність лише у випадку відкритої агресії або іншої критичної ситуації у районі.
З оголошенням мобілізації та отриманням директиви на формування загонів оборони приписаний особовий склад приймаються на військову службу.
Учасники загону у разі оголошення загальної мобілізації або воєнного стану отримують військову зброю та долучаться до охорони населених пунктів на блокпостах, у складі патрулів із завданням боротьби з ворожими військами і диверсантами.
Особовий склад загонів оборони має бути озброєний автоматично-стрілковою зброєю і гранотометами. Переодягання особового складу у військову форму не планується, для розпізнавання передбачається пов’язка.
Особовий склад загону оборони включається до складу Збройних Сил України та має правовий статус військовослужбовців з поширенням на них всіх прав, пільг, соціальних гарантій та фінансових виплат, які встановлені чинним законодавством для військовослужбовців Збройних Сил України.
Грошове забезпечення особового складу загону оборони виплачується у порядку та розмірах, установлених для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19