З початку року фахівці податкової інспекції у Центрі обслуговування платників надали 32173 адміністративних послуг, у тому числі значна кількість з них - це видача карток платників податків, довідок, дозвільних документів та ін. Крім цього, для громадян та платників надаються такі послуги, як прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції, надання консультацій тощо, з початку року їх надано 28300.
У Центрі обслуговування платників поновлені інформаційні та тематичні стенди з необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами до податкового законодавства можна з екрану монітору, що розміщений у центрі обслуговування платників . Для зручності платників забезпечено доступ до мережі Інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування. Для вивчення громадської думки про роботу ЦОП встановлено скриньки для заяв та пропозицій.
Інформаційно – комунікаційний відділ Мукачівської ОДПІ
Протягом 2013 року Мукачівською ОДПІ було видано понад 8 тисяч реєстраційних номерів
У 2013 році Мукачівською ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області видано 8390 реєстраційних номерів облікової картки платників податків, протягом січня-лютого 2014 року – 1526. Здебільшого звертались громадяни, що виїжджають за кордон, отримали спадщину та діти, які готуються до зовнішнього незалежного оцінювання.
Відповідно до розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 №779, фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу Облікову картку фізичної особи – платника податків за формою №1ДР (додаток 2 до Положення), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.
Іноземці та особи без громадянства для реєстрації додають до Облікової картки документ, що посвідчує особу, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).
Реєстрація фізичної особи у Державному реєстрі здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання до контролюючого органу Облікової картки.
Інформаційно – комунікаційний відділ Мукачівської ОДПІ
Мукачівська ОДПІ інформує про підстави для отримання податкової соціальної пільги
Для отримання податкової соціальної пільги платнику податку на доходи фізичних осіб необхідно подати роботодавцю заяву про застосування пільги. Разом із заявою надаються також документи, що підтверджують таке право. Перелік документів та порядок їх подання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. №1227. Платник податку самостійно обирає місце застосування податкової соціальної пільги (далі – ПСП).
ПСП надає можливість платнику податку зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід, отриманий у вигляді заробітної плати. Сума, на яку зменшується такий дохід, визначається як відсоток прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пільга застосовується до заробітної плати платника податку тільки за одним місцем її нарахування з дня отримання роботодавцем заяви про її застосування. Водночас, якщо у платника податку виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж ті, які були зазначені у його заяві, такий платник повинен подати нову заяву з відповідними підтвердними документами. Заява про застосування ПСП подається у довільній формі.
У разі, якщо заяву і підтвердні документи подано не з початку місяця, ПСП застосовують до всієї суми заробітної плати, нарахованої платнику податку в такому місяці.
Якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна ПСП з підстави, що передбачає її найбільший розмір.
Водночас, звертаємо увагу, що ПСП для будь-якого платника податку (п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу), надається в розмірі, який дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. (У 2014 р. – розмір такої ПСП становить 609 грн.).
При цьому заробітна плата платника податку не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП (у 2014 р. – 1710 грн.).
Нагадаємо, категорії платників податку та розміри податкових соціальних пільг визначено ст.169 розд. ІУ Податкового кодексу України.
Інформаційно – комунікаційний відділ Мукачівської ОДПІ
Мукачівська ОДПІ пояснює що таке та як оподатковується незалежна професійна діяльність
Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більше, ніж чотирьох фізичних осіб.
Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регулюється статтею 178 Податкового кодексу України.
Пунктом 178.2 цієї статті ПКУ передбачено, що доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою 15 %, крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.4 ст. 167 Податкового кодексу. У разі, якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (12180 грн. у 2014 році), ставка податку становить 17 % суми перевищення.
Важливо зазначити, що оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат. У ній щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному, податковому, періоді. При визначенні сукупного чистого доходу враховуються витрати, наведені в Узагальнюючій податковій консультації щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів), затвердженій наказом ДПС України від 24.12.2012 № 1185, та в Узагальнюючій податковій консультації щодо витрат приватного нотаріуса, затвердженій наказом Міндоходів України від 30.12.2013 № 884.
Податкову декларацію платники, які провадять незалежну професійну діяльність, подають за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, тобто до 1 травня року, що настає за звітним. Сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації, необхідно самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.
Інформаційно – комунікаційний відділ Мукачівської ОДПІ
Мукачівська ОДПІ інформує: 11 березня – останній день сплати податку на прибуток підприємств за 2013 рік
Нагадуємо платникам податку на прибуток, у яких податковий період дорівнює календарному року, про наближення термінів сплати зазначеного податку. Останнім днем сплати податку за 2013 рік буде 11 березня поточного року.
Так, сума податкового зобов'язання, зазначена у поданій платником податковій декларації, сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації. Оскільки податкова декларація подається такими платниками протягом 60 календарних днів по закінченню року і термін подання припадає на 3 березня, то останнім днем сплати податку буде 11 березня 2014 року.
При цьому разом з податковою декларацією платник повинен подати річну фінансову звітність.
Строки сплати податкового зобов’язання визначені пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
Інформаційно – комунікаційний відділ Мукачівської ОДПІ
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19