15 березня

В рамках проведення районного етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої експедиції «Історія міст і сіл України». Метою проведення конференції є виховання у підростаючого покоління поваги до історії  рідного краю,  активізації дослідницько-пошукової роботи з вивчення історії рідного села у контексті історії рідного краю. У роботі пленарного засідання конференції взяли участь О.І. Тулюк, заступник начальника відділу освіти, Г.І. Диганич, завідуюча РМК, М.М. Ващенок, головний спеціаліст відділу освіти, О.В. Петах,  директор РЦДЮТ, Ф.Ф. Рубіш, історик-краєзнавець, вчителі історії загальноосвітніх навчальних закладів району.

Робота конференції здійснювалася у двох секціях: «Нарис-опис села», «Туристсько-краєзнавчий маршрут». У секції «Нарис-опис села»  презентували свої роботи  юні історики Верхньокоропецької , Чинадіївської, Залужанської ЗОШ І-ІІІ ст., Барбівської , Бистрицької, Ключарківської, Чинадіївської ЗОШ І-ІІ ст. , а секція «Туристсько-краєзнавчий маршрут» представляли 10 презентаційних робіт учнів-членів туристсько-краєзнавчих загонів Руськівської, Ключарківської, Обавської, Лецьовицької, Брестівської, Бабичівської ЗОШ І-ІІ ст.,  Лохівської, Макарівської та Залужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Презентаційні роботи учнів, без сумніву, вкотре довели всім учасникам конференції, як багато нового можна дізнатися про такі, здавалося б, давно знайомі місця. Завдяки невсипущій допитливості і нестримній цікавості,  старанності і наполегливості юних дослідників присутнім відкрилася глибока таїна дивовижної історії рідного краю, тих сокровенних рідних місць, котрі зрослися з нашою душею з дитинства.

Подиву гідна була, власне, і підготовка представлених  проектів. Адже рівень робіт промовисто свідчив про тривалу щоденну клопітку роботу вчителів історії шкіл району, чуйному керівництву і дбайливій підтримці наставників юних істориків і краєзнавців. Матеріали нарисів-описів були доповнені цікавими фотоматеріалами, підкріплені копіями архівних документів, планами і мапами досліджуваної місцевості, а ще щедро оздоблені легендами та переказами Закарпатського фольклору. Розроблені туристсько-краєзнавчі маршрути нестримно кликали в похід, відображаючи рекреаційні можливості Мукачівщини, акцентуючи увагу на росяних перлинах рідних місць.

Підсумки за наслідками роботи обох секцій конференції підвела Г.І. Диганич, яка наголосила на надзвичайній важливості та суспільній значимості пошукової та краєзнавчої роботи в загальноосвітніх школах району. Усі представлені роботи достойні похвали, а на обласному етапі Мукачівський район представлятимуть: «Нарис-опис села Ключарки», презентований учнями Ключарківської ЗОШ І-ІІ та туристсько-краєзнавчий маршрут «Ми кожну стежечку збережемо в лісах улюбленої Батьківщини», який представили учні Макарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Зі словами щирих привітань до учасників та гостей конференції звернулася О.І. Тулюк, яка урочисто вручила переможцям почесні грамоти та побажала успіхів у подальших дослідженнях та популяризації історії рідного краю. Сердечні слова настанови на успіхи майбутніх досліджень висловив Ф.Ф. Рубіш, відомий дослідник історії Мукачівщини.  Вони, неначе іскорки вічного полум’я любові до Батьківщини, спалахували натхненням у очах слухачів.

Організація пошукової, краєзнавчої роботи в загальноосвітніх навчальних закладах на сучасному етапі отримала нове звучання. Безсумнівно, кожен з учасників конференції отримав задоволення від спілкування та обміну досвідом. Тож є всі підстави сподіватися, що  історико-краєзнавча справа на Мукачівщині має чудові перспективи.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19