ДО ДНЯ УСИНОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ

Відповідно до указу Президента України, підписаного 27 листопада 2008 року, а також враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї і з метою підтримки та розвитку національного усиновлення, День усиновлення відзначається щорічно 30 вересня.

Усиновлення дітей дає особам можливість створення повної сім’ї та задоволення почуття батьківської любові та турботи, а дітям – можливість мати повноцінних батьків. Усиновлювачами можуть бути подружжя або одинокі жінка/чоловік, повнолітня особа, старша за дитину не менш як на 15 років. Кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, законодавством не обмежена.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Усиновлення дітей проводиться на підстав рішення суду, внесення змін до актового запису про народження дитини, яка усиновлена, здійснюється державним органом реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду про усиновлення. Після внесення відповідних змін ним видається нове свідоцтво про народження.

Отже, якщо Ви бажаєте усиновити дитину, необхідно подати заяву про таке бажання до служби у справах дітей за місцем проживання. Служба у справах дітей проводить протягом десяти робочих днів обстеження житлово-побутових умов та готує висновок про можливість усиновлення Вами дитини. Протягом 10 робочих днів Вашу заяву повинна розглянути служба у справах дітей і дати згоду на реєстрацію Вас як кандидатів в усиновлювачі.

Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню. Служба у справах дітей за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі видає громадянам направлення для знайомства з дитиною до служби у справах дітей за місцем перебування дитини. Якщо контакт з дитиною встановлено, Ви подаєте заяву про бажання усиновити дитину до служби у справах дітей, на території якої перебуває дитина. Служба у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини протягом десяти робочих днів з’ясовує чи згодна дитина на усиновлення та готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Завершальною стадією при здійсненні усиновлення є судове засідання про усиновлення після якого дитина стає членом Вашої сім’ї.

Усиновлена дитина зберігає права, які вона мала до усиновлення, а саме: на пенсію, інші соціальні виплдати, а також на відшкодування у зв’язку з втратою годувальника. Таємниця усиновлення забезпечується відповідно до статей 229- 231Сімейного кодексу України

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19