І знову осяйний першовересень мелодією веселого дзвоника скликає гомінку дітвору до школи,  закликаючи відкрити підручники, що поведуть їх до нових знань і досягнень. А перед освітянською громадою осіння пора відкриває новий 2015-2016 навчальний рік.

Надати молодому поколінню  якісну освіту як основу для подальшого розвитку – одне з найважливіших завдань освітянської галузі Мукачівського району. На сучасному етапі 70 загальноосвітніх навчальних закладів, Залужанський МНВК та районний центр дитячої і юнацької творчості складають мережу навчальних закладів Мукачівського району. Відділом освіти спільно з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, педагогічними та трудовими колективами виконано комплекс запланованих заходів, які дозволили належно підготувати навчальні заклади до початку 2015-2016 навчального року. 

Першого вересня усі школи Мукачівщини урочисто відзначили День знань, розпочавши новий навчальний рік. На всіх лінійках, присвячених початку навчального року, з особливою урочистістю зустрічали першокласників. Тисячу триста сорок три першокласники цього року переступили поріг школи, щоб вперше сісти за парти і розпочати своє навчання. У 2015-2016 навчальному році у школах району здобуватиме освіту 11540 учнів. Для 1450 (12,5%). учнів забезпечено право навчатися угорською мовою в місцях компактного проживання національних меншин. З відтінком світлого жалю слухали мелодію цьогорічного першого дзвоника і чотириста сорок двоє  випускників 11 класів.

Першого вересня Данканич А.А., в.о. голови Мукачівської районної державної адміністрації, завітав до Клячанівської ЗОШ І-ІІІ ст., де привітав педагогічний та учнівський колектив школи  з нагоди Дня знань, а також урочисто вручив подарунки для закладу.

Баркасівську ЗОШ І-ІІІ ступенів з угорською мовою навчання побувала Біров О.З., заступник голови Мукачівської райдержадміністрації, яка  висловила вітання з нагоди початку нового 2015-2016 навчального року та вручила цінні подарунки. Важливою проблемою, яка потребує негайного вирішення є повне охоплення навчанням  дітей ромської національної меншини. Воно актуальне для багатьох шкіл району, а також і для Баркасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Оксана Золтанівна цього дня відвідала класи Баркасівсmкої ЗОШ І-ІІІ ступенів, де навчаються учні-роми. Спілкуючись з дирекцією школи та батьківською громадськістю, було окреслено шляхи вирішення проблемних питань, які передбачено здійснити протягом 2015-2016 навчального року.

В інших  школах Мукачівщини цього дня також побували  очільники обласної та районної влади, представники громадськості: депутати різних рівнів, керівники відділів та структурних підрозділів обласної і районної державної адміністрації, голови сільських та селищних рад, які цього дня не тільки вітали колективи з нагоди свята, а й вручали подарунки. Начальник відділу освіти Товт О.О. привітав учнів і вчителів Ракошинської ЗОШ І-ІІ ступенів, до Страбичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  завітали Буришин В.В., начальник управління цивільного захисту Закарпатської облдержадміністрації, та Диганич Г.І., завідувач РМК, у Верхньовизницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів побували Гопа О.М., перший заступник начальника головного управління ДФС у Закарпатській області, та  Ващенок М.М., головний спеціаліст відділу освіти Мукачівської РДА, Міцьо Т.В., в.о. начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, та методист РМК Тулюк О.І. – у Зняцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, у Чинадіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів – Місюк М.Д., директор державного архіву в Закарпатській області, та Хайнас В.М., методист РМК, у Залужанській ЗОШ І-ІІІ ступенів – Горват М.М., методист РМК.

На сучасному етапі реформування освіти в Україні набуває особливого змісту, що змушує швидко і дієво реагувати на всі процеси, які відбуваються у нашій державі та світі. А відтак зусилля відділу освіти Мукачівської районної державної адміністрації та районного методичного кабінету зосереджені на реалізацію пріоритетних напрямків розвитку освіти, подоланні наявних проблем, вирішенні перспективних завдань забезпечення безперервного гармонійного розвитку освітньої галузі району, підвищення якості та доступності освіти, інтеграції сучасних освітніх стандартів із збереженням національних досягнень і традицій.

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15