16 квітня на Мукачівщині стало цього року особливим днем не тільки через ясну сонячну погоду, пишне цвітіння ніжно-рожевої сакури та тендітної магнолії, а й через те, що цей день у загальноосвітніх навчальних закладах Мукачівського району був присвячений дитячій творчості у всіх її проявах. Участь у всіх заходах дня дитячої творчості Мукчівщини взяла Оксана Золтанівна Біров, заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації,  працівники відділу освіти та районного методичного кабінету, керівники загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району.

Дитяча душа - це дорогоцінна скарбничка, відкрита живопису і музиці, поезії і танцю, всьому світлому і доброму, що втілює у собі мистецтво. Кожен учитель має можливість неабияк збагатити її, як добрий майстер відшліфовуючи маленькі самоцвіти дитячих талантів. А добрий майстер, як і справжній учитель, завжди має чому повчитися. Саме тому для керівників шкіл району день розпочався з екскурсії до картинної галереї музею дитячої творчості Мукачівської гімназії. Директор гімназії В.І. Цифра поділився досвідом роботи педагогічного колективу з обдарованими учнями. Зібрана колекція дитячих робіт подивувала своїм розмаїттям, красою та щирістю дитячих мрій, втілених на полотні, дереві та папері, у глині та гнучкій лозі. Від мистецтва пластичного до музично-поетичного керівники шкіл подолали відстань від міста Мукачева до села Горонда, бо саме у Горондівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів на них чекав гала-концерт огляду-конкрсу дитячої художньої самодіяльності «Самоцвіти дитячих талантів».

У Світлий тиждень Христового Воскресіння за традицією на Мукачівщині відбувся гала-концерт огляду-конкурсу дитячої художньої самодіяльності «Самоцвіти дитячих талантів».  Сучасність розставляє свої акценти, без сумніву, найглибше проникаючи у серця дітей, а тому проведення щорічного дитячого конкурсу цьогоріч набуло глибокого символічного значення. Відбиваючи світло подій, які відбуваються на нашій рідній землі, дорогоцінні самоцвіти дитячих талантів засяяли особливою барвою. Це барва любові і шани до Батьківщини, пам'ять подвигу українських воїнів, щира молитва за захисників України, колір відданості народним традиціям і рідній українській мові. Концертну програму склав 41 художній виступ, які представили до уваги глядачів учні 23 шкіл району: Бобовищенської, Великолучківської, Верхньовизницької, Горондівської, Дерценської, Кольчинської, Лохівської, Макарівської, Новодавиківської, Ракошинської, Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бистрицької, Великолучківської, Драгинського НВК «ЗОШ-сад І-ІІ ступенів», Жнятинської ЗОШ № 2,  Завидівської, Івановецької, Кленовецької, Ключарківської, Медведівської, Нижньокоропецької,  Пістрялівської, Руськівської ЗОШ І-ІІ ступенів. У всіх виступах: поезіях і піснях, дитячих таночках та композиціях духового оркестру звучали  патріотичні мотиви, віра у мирне процвітаюче майбутнє України.

Жанрова розмаїтість концертних номерів просто вражала єдністю тематичного вирішення. Поезії, які звучали цього дня на сцені, це твори, що були написані протягом двох останніх буремних років. Їх автори не класики української чи світової літератури, і навіть не сучасні естети слова. Це твори вистражданих материнських сердець, що чекають синів з війни, це вірші вчителів, що виховали справжніх патріотів, листи дітей до батьків на передову, твори-сповіді бійців героїчної 128 прикордонної бригади. Великодні дзвони відлунювали у маршах, провіщаючи віру у перемогу України, а пісні виливали тугу за полеглими воїнами, які поклали свої життя на вівтар Вітчизни. Хочеться вірити, що нарешті настав той час, коли ми вшановуємо наших героїв, не чекаючи їх формальної канонізації, коли ми складаємо славу не тільки полеглим, а й живим героям. Хай Боже Благословення зійде на усіх учнів, учасників концерту, що так щиро передали красу українського слова, котре цього дня прославляло полеглих і живих захисників України, вселяло Віру і Любов у серця. Ще жоден з концертів за довгу історію конкурсу не омивало стільки сліз глядачів. Цього разу не оплески, а сльози в очах слухачів служили визнанням таланту виконавця, керівника та автора мистецького твору.

Мистецтво вічне, а життя коротке - ця класична латинська сентенція відчувалася у цьогорічному концерті. Робота відділу освіти Мукачівської райдержадміністрації та всіх шкіл району з підготовки і проведення гала-концерту мала на меті підтримати дитячу віру у всеперемагаючу силу добра і краси, мистецтва і християнських чеснот, що додасть сили вистояти у наш нелегкий час. Чи нам потрібні такі заходи у цей час? Так, потрібні, щоб ще раз довести собі і всьому світу, що ми живемо і будемо жити в єдиній державі, де на одній сцені свої таланти представляють українці та угорці, підтримуючи один одного оплесками та добрим словом, у державі з давніми мистецьким традиціями, де культура і освіта процвітає, бо здатна виховати творчо обдарованих дітей, патріотів своєї Вітчизни, у державі, яка шанує своїх героїв, у державі, де незважаючи ні на що сяють самоцвіти дитячих талантів.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:16