У четвер, 10 липня, під керівництвом голови Мукачівської райдержадміністрації Василя Васильовича Пашкуляка відбулася робоча нарада з проблемних питань фармації та розроблення заходів щодо запобігання необґрунтованого підвищення цін на лікарські засоби.
Участь у нараді взяли представники Держслужби з лікарських засобів у Закарпатській області, сектору Держінспекції з контролю за цінами, Мукачівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району, управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, відділу економічного розвитку інфраструктури Мукачівського міськвиконкому та керівники фармацевтичних закладів Мукачівського району та міста Мукачева.
Розпочинаючи нараду, очільник району наголосив на проблемі ціноутворення на лікарські засоби в Україні, яка довгий час не втрачає актуальності.
«З огляду на існуючі ризики нестабільності вітчизняної валюти, питання державного регулювання цін на ліки для фармацевтичних компаній має надзвичайно велике значення. Актуальним є обговорення важливих проблемних питань, що склалися в цій галузі та безпосередньо впливають на її роботу».
Обговорюючи питання ціноутворення, присутні фахівці зазначили, що основними причинами росту роздрібних цін на ліки в аптеках є зростання оптових закупівельних цін. Ще одним чинником, який призводить до зростання рівня роздрібних цін є введення з 1 квітня 2014 року ставки ПДВ в розмірі 7 відсотків з операцій з постачання лікарських засобів.
В свою чергу, керівники аптек зауважели, що виправити цінову ситуацію на ринку ліків вдасться лише на загальнодержавному рівні, шляхом оптимізації ринку. Базова ціна на ліки та медпрепарати формується ще за межами України, і подекуди їх вартість необґрунтовано висока через наявність кількох посередників.
Поряд з цим, особливо гостро, саме по місту Мукачеву, постало питання і виконання ліцензіатами Ліцензійних умов. Йшлося про пішохідну доступність аптечних закладів та нездорову конкуренцію, а саме відношення чисельності населення до кількості аптек.
Представник міськвиконкому звернулася до Держслужби з лікарських засобів з пропозицією віднайти можливість співпраці у питанні погодження з органами місцевого самоврядування дозвільних документів суб’єктам господарювання, які мають намір провадити діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами.
Головним лікарем ЦПМСД Мукачівського району Вікторією Лані акцентовано увагу на пільговій категорії населення району, чисельність яких складає 25 тис., з котрих 10 тис. користуються пільговими рецептами, на які у 2014 році виділено 1300 тис.грн.
Загалом учасники наради погодилися, що розроблення заходів з покращення цінової ситуації потребує детального вивчення, що й буде зроблено найближчим часом.
Отже, за результатами розгляду питань прийнято рішення:
- про координацію спільних дій представників аптечних закладів району, галузевої ради фармацевтів м.Мукачева, представників відповідних установ та організацій для розробки плану заходів та рекомендацій щодо напрямів їх подальшого опрацювання;
- підготувати звернення до вищих урядових інстанцій з розробленими заходами та пропозиціями з покращення цінової ситуації на ринку лікарських засобів.
Керівник району запевнив присутніх, що будуть задіяні всі економічні та організаційні важелі, аби вплинути на зниження цін у фармацевтичних закладах.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:17