У середу, 09 липня, під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Оксани Золтанівни Біров відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

На засіданні обговорено питання щодо здійснених заходів на попередження насильства в сім’ї.

Членам Координаційної ради та запрошеним було надано аналіз ситуації в районі за І півріччя 2014 року. За звітний період зареєстровано 56 звернень щодо  вчинення насильства в сім’ї, в т.ч. від 50 осіб, із яких зафіксовано 6 повторних звернень в розрізі сільських(селищних) рад: В. Коропець, Бабичі, Дерцен, Обава (2особи), Ключарки. Застосовано заходи  впливу на особу, яка вчинила насильство в сім’ї – направлено матеріали до суду щодо накладення адміністративного стягнення по відношенню до 21 особи, 35 особам винесено офіційне попередження. По всіх  випадках проведено з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї, за наслідками чого 63% (близько 35 осіб) потерпілих не підтверджують факт насильства, мотивуючи спонтанним прийняттям рішень щодо подання заяви, здебільшого на емоціях.

В розрізі сільських (селищних) рад найбільше заяв, щодо вчинення насильства зафіксовано в :

- Обавській сільській раді – 7 випадків;

- Чинадіївській селешній раді  – 7 випадків;

- В.Коропецькій сільській раді – 6 випадків;

- В.Лучківській сільській раді –  4 випадки;

- Ракошинській сільській раді –  4 випадки.

Найменша кількість зареєстрованих заяв, тобто по одній, зафіксовано в 9 сільських радах: В.Визницька, Жуківська, Кольчинська, Станівська, Н.Коропецька, Лавківська, Лалівська, Брестівська, Івановецька.    

Відсутні факти вчинення насильства  в сім’ї за даний період поточного року   в 17 сільських радах.

Також на координаційній раді заслухано звіт Мукачівського центру соціальних служб та представника відділення дільничних інспекторів міліції щодо проведеної роботи із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах та заходи щодо попередження насильства в сім’ї.

Після чого, на засіданні обговорено основні тези Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей  жінок і чоловіків» норми якого повинні дотримуватися на кожному підприємстві, установі, організації.     

Було розглянуто і документи, подані виконкомами Кольчинської селищної ради, Горондівської, Бабичивської, Завидівської, Лохівської сільських  рад на представлення до почесного звання України «Мати-героїня», які підтримано членами координаційної ради.

За наслідками засідання Оксаною Золтанівною дано ряд доручень, направлених на посилення роботи щодо попередження фактів насильства в сім’ї, покращення співпраці відповідальних підрозділів, продовження роботи з неповнолітніми з метою профілактики асоціальної поведінки та інше.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:17