В історії кожного народу є особливі дати, відзначення яких укріплює нації, виражаючи дух народу, символізуючи і його славне минуле, і бурхливе сьогодення, і майбутнє. Для нашої рідної держави однією з таких дат безсумнівно є День прийняття Конституції України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України – Конституцію.

Саме з приводу відзначення 18-ї річниці Конституції України та 69-ї річниці входження Закарпаття до складу України, 27 червня, за участі заступника голови райдержадміністрації Оксани Золтанівни Біров, керівника апарату Олександра Івановича Чекана, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників місцевого самоврядування Мукачівського району, представників громадських організацій, підприємців, медиків, освітян, представників закладів культури району, аграрного сектору, громадських організацій відбувся інформаційний семінар.

На початку заходу, у фойє райдержадміністрації був проведений екскурс архівних документів на тему «Історія становлення та розвитку українського конституціоналізму, після чого, було продемонстровано відеоролик про прийняття Конституції України.

«Метою нашого сьогоднішнього зібрання є не тільки вшанування найвищого закону України, а утвердження позицій формування і безперервного розвитку правової культури широкої громадськості, підвищення самосвідомості громадян України на принципах поваги до Конституції України та історичних подій, що передували її становленню» - відмітила на початку зустрічі Оксана Біров.

Реалії сучасного світового співтовариства визначають, що основою існування вільної, незалежної держави є Конституція – система правил існування в громаді, дороговказ, компас у зовнішній і внутрішній політиці. А відтак надзвичайно важливо, аби українське суспільство усвідомило виняткову можливість цієї історичної події і сприймало Конституцію України як гарант гармонійного співіснування людини та держави.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав і свобод людини та громадянина. Останні події в Україні стали яскравим прикладом того, що вплив громадян України, а також громадських організацій на прийняття державою рішень з важливих проблем сьогодні винятковий. Він чи не найбільший за всі роки незалежності Української держави, і є яскравим свідченням формування громадянського суспільства в нашій державі.

В ході зустрічі присутні обговорили досить широке коло питань, так основними з них були такими: процес становлення громадянського суспільства на сучасному етапі та його роль в українському державотворенні; формування правової культури, поваги до Основного Закону; шляхи вдосконалення вітчизняної законотворчої діяльності на сучасному етапі розвитку української держави…

Історія знає чимало прикладів взаємовідносин громади та влади, але тільки там, де думка громадськості може впливати на дії влади, влада знаходить підтримку у суспільстві.

Відмітимо також те, що в роботі нашої зустрічі бере участь також Вікторія Юріївна Лані, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомог району. У цьому році Вікторія Юріївна та ЦПМСД були нагороджені Почесною грамотою в рамках національного проекту «Флагман сучасної медицини».

В ході проведення заходу присутнім були прочитані поеми «Ми Українці» А.Матвійчука та «Ти не вмреш, Україно» М.Чернявського ученицями Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ольгою Брайлян та Андріаною Йовбак.

Кожен регіон України в цей бурхливий час усвідомлює важливість збереження єдиної неподільної Української держави. В ці червневі дні Закарпаття відзначає ще одну важливу подію з дня якої минуло довгих 69 років, а проте їх питома вага не тільки не зменшилася, а й як ніколи набула значимості. 29 червня Закарпаття увійшло до складу України, ознаменувавши завершення історичного процесу об’єднання всіх українських земель у межах однієї держави. Історичний нарис із даного питання провела Валерія Федорівна Чучвар, директор Великолучківської ЗОШ І-ІІ ступенів. На цю ж тему та про перші кроки становлення Закарпаття як складової України із свого досвіду розповів і Василь Васильович Гонак, заступник голови Мукачівської районної організації ветеранів України.

Не обійшлося на заході й без відзначення кращих громадських діячів, яким були вручені грамоти та подяки від голів Закарпатської обласної та Мукачівської районної державних адміністрацій.

Відзначення Дня Конституції України цього року – найбільш актуально, це вже не просто данина традицій, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати , з якими наші предки відстоювали права на свою свободу, а сьогодні наші брати знову захищають суверенітет і цілісність нашої країни.

Навряд чи варто нагадувати, що значить для української нації наявність власної незалежної держави, визнаного члена світової спільноти і повноправного учасника міжнародних відносин. До цього народ прагнув багато сотень років, і сьогодні йому нарешті пощастило пожинати плоди багатовікових зусиль, саме тому День Конституції України володіє особливим історичним та почесним значенням.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:17