18 березня, під головуванням голови Громадської ради Юрія Федорчука відбулось засідання Громадської ради.

На порядок денний засідання було винесено два основні питання: розгляд Програми соціально-економічного розвитку району на 2014 рік та історичні події проголошення Карпатської України.

З доповіддю про Програму соціально-економічного розвитку Мукачівського району на 2014 рік коротко доповів начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Ігор Яворський. Тут, було зокрема відмічено, що Програма була затверджена рішенням сесії районної ради від 4 лютого 2014 року. Складовими частинами Програми є 34 цільові програми, які затверджені рішеннями сесії районної ради.

Програмою у 2014 році передбачається зростання обсягів реалізації продукції промислових підприємств на 0,3% у порівнянні з 2013 роком за рахунок реалізації та відновлення різного роду інвестиційних проектів, розширення виробничих баз, нарощування виробництва та ін. Що стосується сільського  господарства, то забезпечення виконання тут планових показників у 2014 році передбачається за рахунок розширення посівних площ, нарощування переробних потужностей та розвиток овочівництва зокрема на ТОВ «Латориця» та його дочірніми підприємствами. Передбачається також зростання обсягу інвестицій в основний капітал на 4,8% за рахунок введення в експлуатацію нового автосалону, введення в дію автотранспортної бази ТОВ «Авто+», розбудова виробничої бази ДП «ТУП-Україна», будівництво бази відпочинку в с.Тростяниця та ін. В житлово-комунальному господарстві передбачається досягти 100% охоплення системою збору сміття спільно з ТОВ «АВЕ-Мукачево». Також з метою забезпечення соціальних стандартів життя населення району та розвитку інфраструктури населених пунктів у 2014 році передбачається будівництво, добудова та ремонт окремих шкіл, дошкільних навчальних закладів, ФАПів та клубних установ в районі, каналізації та водопостачання в деяких селах району, добудова та реконструкція їдалень та спортзалів в школах.

Питання щодо фінансування будівництва вищевказаних об’єктів будуть розглядатися при прийнятті місцевого бюджету, місцевих бюджетів сільських, селищних рад, а також відповідні пропозиції будуть надані до обласної державної адміністрації та обласної ради, центральних органів виконавчої влади тощо.

Є також обєкти, що пропонуються до фінансування за рахунок субвенцій сільським радам.

Про історію створеня та розвитку Карпатської України розповів присутнім Іван Качур, голова Мукачівської районної організації ветеранів України. Тут були наведені історичні дані, від створення Підкарпатської України як автономної республіки у складі Чехословаччини 1938 – 1939 років до проголошення незалежності Карпатської України в березні 1939 року. Багато уваги Іван Дмитрович приділив нарису великих постатей в історії, а саме Августину Волошину (президенту Карпатської України), Юліяну Реваю (прем`єр-міністру), Августину Штефану (голові Сойму) та іншим.

На закінчення засідання члени Громадської ради одностайно підтримали звернення депутатів Закарпатської обласної ради щодо підтримки Меморандуму національної єдності та звернення президії Громадської ради ІІ скликання при Закарпатській ОДА та представників Координаційної ради, голів громадських рад при райдержадміністраціях і виконкомах міських рад, регіональних відділень асоціацій органів місцевого самоврядування, коаліцій громадських організацій «За європейську інтеграцію України» до представників Закарпатського Євромайдану та депутатів місцевих рад Закарпаття.

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:17