На виконання та реалізацію в районі завдань, доручень Президента України Віктора Януковича державної програми активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки, програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», у четвер, 6 лютого, за участі заступника голови Мукачівської райдержадміністрації Олександра Балеги відбулась нарада з питань роботи підприємств, які здійснюють видобуток та дослідно-промислову розробку родовищ корисних копалин на території Мукачівського району.

На території району нараховується 28 родовищ корисних копалин, з яких 6 - використовуються та мають спеціальні дозволи на  користування надрами. В складі ресурсного потенціалу широко представлена будівельна сировина, розвідані запаси якої забезпечують подальший розвиток виробництва буто-щебеневої продукції, піску, шашки мозаїки тощо.

Розвідані на території Мукачівського району запаси будівельного каменю забезпечують подальший розвиток виробництва буто-щебеневої продукції. На даний час у районі експлуатуються три родовища буто-щебеневої продукції. Їх розробляє філія „Кіровський спецкар’єр”, „Мукачівське кар’єроуправління” ВАТ „Мукачівський кар’єр”, МПП „Слива” та ПП „Ізумруд” .

Природні піски широко використовуються в дорожньому будівництві, є заповнювачами для бетонних сумішей, використовуються як наповнювач для будівельних розчинів і виробництва силікатної цегли та для інших виробів.

Видобуток пісків здійснює СФГ „Крістол” на Жнятинському родовищі.

Окремо було відмічено, що на Мукачівщині знаходяться родовища і прояви мінеральних, бальнеологічних термальних вод. Видобуток мінеральних вод здійснює санаторій «Синяк». Так, протягом 2013 року обсяг видобутої та використаної  води склав: 24,3 тис. м3.

На протязі  2013 року підприємствами надрокористувачами випущено продукції: щебінь – 146,6 тис. м3, камінь бутовий - 10,8 тис. м3, пісок будівельний – 1,5 тис. м3, шашка мозаїка – 427,3  м3.

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18