У Мукачівському аграрному ліцеї ім. В. Данканича урочисто вручили дипломи

У Мукачівському аграрному ліцеї ім.. В. Данканича відбулося свято вручення дипломів випускникам закладу. На запрошення директора навчального закладу Василя Ковбаска, участь у святковій лінійці взяв очільник Мукачівщини Сергій Гайдай.

Урочистий захід традиційно розпочався з підняття національного прапору та Гімну України. Свій виступ директор ліцею Василь Ковбаско розпочав з короткого екскурсу до історії заснування ліцею та згадав випускників, які досягли успіхів у житті, пам’ятаючи про навчальний заклад як стартовий майданчик на життєвому шляху.

Виступаючи перед учнями, вчителі та представники батьківського комітету зазначали, що цей випускний – перший в історії закладу з ноткою невизначеності та непевності перед майбутнім, адже установа, як і інші мукачівські ПТНЗ, - має заборгованість по заробітній платі та виплаті стипендій. Але студенти та їхні вчителі переконані, що державі потрібні навчальні заклади, які готують виробничі кадри, а ситуація з фінансуванням буде вирішена найближчим часом. Підтвердженням оптимістичних настроїв є формування нової начальної бази для спеціальності фахівців, які обслуговуватимуть залізничні колії.

Звернувся до випускників ліцею і голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, який побажав молодим людям реалізувати себе у дорослому житті, не забуваючи про наставників. вчителів, які терпляче закладали основу знань до життєвої скарбнички кожного учня.

Щиро бажаю кожному з вас також потрапити до почесного списку випускників ліцею, ім’я якого згадуватимуть на лінійках у майбутньому, як такого, що досяг успіхів та не забуває про свій навчальний заклад, - зазначив Сергій Гайдай.

Також Сергій Гайдай подякував за нелегку педагогічну працю колективу закладу та вручив грамоту Мукачівської РДА та Мукачівської районної ради.

Отець Віктор зачитав напутні слова та благословення, яке адресував випускникам Архієпископ Мукачівський і Ужгородський владика Феодор. Символічно, перед початком нового важливого етапу у житті кожного учня, священнослужитель поблагословив та окропив присутніх святою водою.

До присутніх з відчутним трепетом та хвилюванням звернувся Михайло Гопонько – батько випускника ліцеюВіталія Гопонька, який загинув у зоні АТО у серпні 2014 року. На території ліцею встановлено меморіальну дошку на честь загиблого героя. Присутні вшанували всіх, хто не повернувся із зони проведення АТО, хвилиною мовчання.

Василь Ковбаско вручив випускникам дипломи, знайшовши для кожного особливі слова перед початком самостійного життя.

По завершенню святкової лінійки, Василь Ковбаско запросив керівника Мукачівщини Сергія Гайдая на своєрідну екскурсію навчальним закладом, під час якої розповів історію становлення ліцею, його сучасність та поділився планами на майбутнє.

Так, навчальний заклад засновано у далекому 1954 році як першу школу механізаторів. Вже у 1956 році навчальний заклад переводять до міста Мукачева, де він розташувався у стінах замку «Паланок».

Становлення закладу як професійного технічного училища відбулося за часів керівництва Василя Данканича, який очолював навчальну установу 17 років.

Саме за цей період заклад переїхав до нових приміщень, де розташовується і сьогодні. Відповідно до вимог професійно-технічних закладів, було побудовано комплекс приміщень, в тому числі навчальний, лабораторний та адміністративний корпуси, гуртожиток, їдальня, машинно-тракторний парк, полігони для практичних занять, спортзал та спорт майданчик, бібліотека, актовий і конференц зали, які слугують студентам і зараз.

Сучасний ліцей, який носить ім’я видатного керівника Василя Данканича, має свої сторінки історії, успіхів. Майже 30 тисяч випускників здобули тут фахову освіту, яка стала надійною основою у подальшому житті.

Сьогодні ліцей готовий прийняти студентів, які по завершенню навчання, стануть спеціалістами по обслуговуванню залізничних колій. Так, Василь Ковбаско з гордістю показує підготовані учбові приміщення, полігони для практичних занять, оснащені наочними засобами та стендами.

«Заклад, який має все, щоб готувати фахівців для багатьох галузей, в тому числі для агарного сектору, - підсумовує Сергій Гайдай, - має право на існування та розвиток, адже фахівці робітничих професій – це люди, які своєю працею є рушійною силою економічного прогресу країни.»

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15