Дo участі в заході долучилися й представники відділів: освіти, медицини, у справах сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей та центру зайнятості, сільські та селищні голови тих населених пунктів, де проживають роми. Зокрема, у Мукачівському районі 12 населених пунктів, де є компактні поселення ромів. Серед найбільш болючих питань ромських громад учасники наради відзначили низький рівень освіченості, відсутність документів про посвідчення особи громадянина України, безробіття, незадовільні умови проживання, забезпечення ромських громад питною водою.
За інформацією начальника управління праці та соціального захисту населення станом на 01.01.2012 р. на обліку у відомстві перебуває 530 осіб ромської національності. Це 9 % від загальної кількості отримувачів державної соціальної допомоги. Нині представникам ромської національності призначено 1050 видів допомоги. Здебільшого - це кошти, які передбачені як державна допомога при народженні та догляду за дітьми.
Як повідомила представник районного центру зайнятості Оксана Зварич, попри високий рівень безробіття серед ромів торік можливістю офіційного пошуку роботи скористалося тільки 36 осіб. З них -12 працевлаштовано на громадські роботи у Великолучківській та Страбичівській сільській радах.
Підсумовуючи нараду заступник голови райдержадміністрації наголосила на тому, що влада завжди налаштована на співпрацю стосовно покращення життєдіяльності ромської спільноти, зокрема, що стосується зайнятості, здобуття освіти, надання медичних послуг, а також налагодження інфраструктури у поселеннях, де проживають роми.
Принагідно, вона звернулась до лідерів ромських поселень проводити зі своїми громадами інформаційно - просвітницьку роботу щодо необхідності здобуття дітьми освіти, належне виконання батьківських обов’язків, оформлення посвідчень особи та реєстрації дітей.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19