„16 днів проти насильстваˮ

В  Україні щорічно  з 25 листопада по 10 грудня  проводиться Всеукраїнська  акція „16 днів проти насильстваˮ. Відповідно до плану заходів по проведенню цієї акції в Мукачівському районі, до роботи залучилися структурні підрозділи райдержадміністрації, відділ патрульної поліції Мукачівського відділу головного управління  Національної поліції України   в Закарпатській області, органи місцевого самоврядування. Відповідні заходи щодо попередження та профілактики насильства були проведені в начальних закладах та серед сімей, в яких зафіксовано сімейне насильство або існує реальна загроза його здійсненню.

Ще зовсім недавно в Україні проблемам насильства в сім’ї практично не приділялося уваги, а тим більше, не йшлося про необхідність пошуку шляхів протидії цьому явищу. Від насильства в сім’ї можуть потерпати всі члени родини, але найчастіше воно торкається слабких, нездатних захистити себе і залежних членів сім’ї: дітей, людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними чи психічними можливостями, жінок. Фахівці стверджують, що найбільше потерпають від насильства в сім’ї жінки та неповнолітні діти:

 35 відсотків жінок, які потрапляють до лікарні «швидкої допомоги», перебувають там через тілесні ушкодження, пов’язані зі знущанням; 25 – 40 відсотків жінок було побито під час їх вагітності.

Майже 40 відсотків усіх зареєстрованих убивств відбувається саме серед родичів. 95 відсотків справ про розлучення викликані брутальною словесною образою й побиттям жінок. 30 – 40 відсотків щоденних викликів міліції пов’язані з побутовим насильством. Діти-жертви в 10 разів частіше здійснюють спроби суїциду, ніж їхні ровесники.

Щороку в Україні фіксується понад 100 тисяч випадків насильства в родинах, про що свідчить статистика Міністерства соціальної політики України як спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї. За 9 місяців поточного року в країні зафіксовано 85 тис. осіб, які зазнали насильства в сім’ї, із цієї кількості потерпілих – 1 тис.  дітей, близько 8 тис. чоловіків, найбільша частка потерпілих припадає на жінок.

 За 10 місяців 2015 року по Мукачівському району зафіксовано        119 потерпілих внаслідок домашнього насильства (за аналогічний період 2014 року 85 осіб). Всі випадки носять психологічний характер, в тому числі 7 випадків скоєні внаслідок алкогольного сп’яніння. Із загальної кількості звернень протягом поточного року:

від жінок поступило 98 заяв  

від неповнолітніх 1 заява        

від чоловіків 20 заяв                                                                                                                    

 В розрізі сільських(селищних) рад найбільше заяв, щодо вчинення насильства зафіксовано в :

- Ракошинській – 9 випадків

- Чинадіївській  – 10 випадків

- Горондівській – 10 випадків

- В. Лучківській -  20 випадків 

- Страбичівській – 8 випадків

Найменша кількість зареєстрованих заяв, по одній,  в 11 сільських радах: Дерценська,  Н.Коропецька,   Брестівська, Завидівська, Залужанська, Зубівська, Лохівська, Н.Давидківська, Пістрялівська, Чомонинська, Шенборнська.

Відсутні факти вчинення насильства  в сім’ї за даний період поточного року   в 7 сільських радах: Бобовищанська,   Жуківська,   Кальницька,   Павшинська, Пузняковецька, Серненська, Форношська. 

Однак, офіційна статистика не відображає весь масштаб реальної ситуації, оскільки не всі потерпілі звертаються за допомогою. Наскільки ця проблема є прихованою і залишається в сім’ї, спрогнозувати не можна. Насильство ніколи не вирішить проблеми. Якщо е проблеми в сім’ї, краще звернутися до фахівців. В районі функціонує Мукачівський районний центр соціальних служб для дітей сім’ї та молоді, де можна отримати допомогу та консультацію.  Усне або письмове звернення про вчинення насильства в сім’ї можна подати:  відділу патрульної поліції Мукачівського відділу головного управління  Національної поліції України в Закарпатській області, відділу в справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення, Мукачівському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, , службі в справах дітей райдержадміністрації.

А ще краще – любити  своїх рідних, цінувати і поважати, бо вони – найдорожче, що у нас є. Не ставайте на кривий шлях насильства, ні до чого доброго він вас не приведе.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19