17 листопада

На сучасному етапі застосування інформаційно-комунікаційних технологій в галузі освіти і безпосередньо в діяльності керівника закладу стало загальною необхідністю.  Відділ освіти Мукачівської районної державної адміністрації особливу увагу приділяє впровадженню інноваційно-комунікаційних технологій у роботу керівника навчального закладу, адже підготовка керівників до сучасного управління школою за допомогою ІКТ є дієвим складником ефективного освітнього менеджменту.

Проведення семінару-практикуму мало на меті показати, як використання інформаційно-комунікаційних технологій сприяє раціоналізації управлінської діяльності керівника школи. У роботі семінару взяли участь Тулюк О.І., заступник начальника відділу освіти, Зварич В.Ю., головний спеціаліст відділу освіти, Віщак Н.С., завідуюча Стародавидківської ЗОШ І ступеня, а також завідуючі загальноосвітніх шкіл І ступеня району.

В ході роботи семінару керівники відвідали відкриті уроки: з математики у 1 класі, проведеного вчителем початкових класів Поп О.М. та з російської мови у 4 класі – вчителем початкових класів Фолучко Н.О., а також взяли участь у навчально-методичному тренінгу  «Інформаційні технології в роботі керівника ЗОШ І ступеня». Широке коло питань, які обговорювалися на семінарі, висвітлювали ефективні шляхи застосування інформаційно-комунікаційних технологій у роботі керівника закладу. Учасники семінару-практикуму мали можливість пересвідчитися, що використання ІКТ в роботі керівника дає можливість систематизувати важливу інформацію, вдосконалити внутрішкільний контроль, опрацювати дані контролю. Комп'ютери, призначені для автоматизації адміністративно-господарської діяльності школи, дозволяють створю­вати бази даних учнів (алфавітну книгу школи), анкетних даних учителів, реєструвати вхідні і вихідні документи, складати роз­клад занять, готувати різні статистичні зведення.

Радує те, що керівники навчальних закладів Мукачівського району усвідомлюють практичну значущість інновацій у системі освіти,  вони відкриті до сприймання нововведень та співпраці, активні у вироблені нових професійних навичок. За таких умов впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес школи забезпечить поступовий перехід освіти на новий, якісний рівень.

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19