В нараді взяли участь: голова райдержадміністрації І.І Токар та голова районної ради І.П. Михайло, перший заступник голови райдержадміністрації В.В.Пашкуляк, начальник управління агропромислового розвитку Мукачівської райдержадміністрації І.І.Йовбак, члени обласної робочої групи В.В.Гоблик, І.Ф.Паук, М.М.Геревич, голови сільських та селищних рад, керівники сільгосппідприємств різних форм власності, землевпорядники сільських та селищних рад, спеціалісти управління Держкомзему, власники та користувачі земель сільськогосподарського призначення, представники засобів масової інформації.
Голова райдержадміністрації, який відкрив нараду наголосив, що головне це не обезземелити українського селянина. На сьогодні земля сільськогосподарського призначення – це той аргумент, той економічний важіль, який дасть можливість динамічно розвивати нашу економіку. Земельна реформа – це основа продовольчої безпеки і основа розвитку аграрного сектору. Головне в нашій державі на сьогодні – це завершення проведення земельної реформи, яка вперше за останні десятиліття легалізує землевласників та створить прозорий ринок обігу земель сільськогосподарського призначення.
Земельна реформа в Україні дала змогу кожному члену сільськогосподарського підприємства та пенсіонеру з їх числа отримати власний земельний наділ. Селяни тривалий час були позбавлені найголовнішого права – права розпоряджатися своєю власністю. Багато з них вже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею. Проте кожен власник земельної ділянки повинен мати право на власний розсуд розпоряджатися своєю землею, чи здавати її в оренду або ж власноруч обробляти.
Нині реформування земельних відносин в Україні – на фінішній прямій.
Присутніх ознайомили із законопроектом «Про ринок земель», який вкрай потрібний для розвитку земельних відносин, оскільки включає земельні ресурси до економічного обігу. Метою його є визначення правових та економічних засад ринкового обігу земельних ділянок, встановлення порядку їх продажу, визначення економічних, екологічних і правових обмежень обігу земель сільськогосподарського призначення, оптимізація сільськогосподарського землекористування і визначення ефективного власника землі.
Прийняття законопроекту «Про державний земельний кадастр» дозволить створити правову базу проведення земельно-кадастрової діяльності, введення державного земельного кадастру як ефективного механізму гарантування прав власності на землю і державного управління земельними ресурсами.
У рамках реформування законодавчої бази планується наповнення електронного загальнодержавного кадастру землі, зменшення часу на реєстрацію прав власності на землю до 14 днів, проведення інвентаризації земельних ресурсів та затвердження паспортів агропромислового виробництва.
Серед першочергових і законопроект «Про консолідацію земель сільгосппризначення», який спрямований на мінімалізацію негативних наслідків подрібнення земельних фондів сільгосппідприємств під час купівлі-продажу земельних паїв і збереження цілісних земельних масивів.
Прийняття цих законів забезпечить введення в дію ринку землі з початку наступного року. Крім того, вони гарантуватимуть встановлення порядку продажу земельних ділянок на відкритих торгах та конкурсах. Водночас, запобігатимуть спекулятивним операціям та монополізації ринку земель сільськогосподарського призначення.
Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19