Щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.
Конвенція ООН проти корупції була підписана 9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда, де відбулася політична конференція.
Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.
Після ратифікації 30 країнами, Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання її сторонами, в грудні 2005 року. Україна ратифікувала Конвенцію 18 жовтня 2006 року.
Документ зобов’язує країни, які підписали його, встановлювати відповідальність за корупцію за законом. Корупція – поняття глобальне й міждисциплінарне, а саме явище корупції впливає на всі сфери життя суспільства – від знецінення освіти та моральних принципів до сповільнення економічного розвитку та підриву демократичних процесів.
Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.
Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» Головне управління Пенсійного фонду України забезпечує умови для повідомлень про порушення вимог цього Закону.
Потенційні викривачі мають можливість повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».
Остання зміна сторінки: 09-12-2024 11:06